ps11
ps11 (üye)
İstanbul / Meraklı

Yardım Eder Misiniz Lütfeen...

ben bu fotoğrafçılık işine inanılmaz meraklıyım, işe fotoğraf makinası alarak başlicam tabiki o yüzden yardımlarınızı rica ediyorum. yeni başlicam ama aldımmı da iyisini almak bi daha değiştirmekle uğraşmak istemiyorum.ama tabi çokda uçuk bi fiyat olmasa iyi olur
yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum...

Tarih: 20 Ağustos 2007, 01:13 - İp: 88.***.**1.56
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bır daha makıne almayı dusunmuyorsanız dıjıtal makıne almanızı tavsıye edıyorum...

Tarih: 20 Ağustos 2007, 02:00 - İp: 88.***.**6.87
ps11
ps11 (üye)
İstanbul / Meraklı

tavsiye edebilceiniz modeller neler peki?

Tarih: 21 Ağustos 2007, 00:02 - İp: 88.***.**8.51
egeliden
egeliden (üye)
İstanbul / Amatör

bence SLR makınayla başlayın...Hem iyi öğrenirsiniz...Dijital makinayla başlayan biri herzaman için körelecektir...

canon,nikon vs. gibi markaların İstanbulda HAYYAM pasajında çok iyi makinaları var...Bu makinaların hepsi iyi birer hoca gibidir...Fotoğrafı herşeyi ile öğrenirsiniz...

Selamlarımla....

Tarih: 21 Ağustos 2007, 11:27 - İp: 88.***.**3.59
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dijitalin kişiyi koreltmesi için kişinin belli bir birikim ve tecrubeye sahıp olması gerekir..
bilgin tecruben ve hali hazırda kullandıgın bır slr yoksa dslr kişiyi nasıl koreltir anlayamadım dogrusu..
-----
ben bu işin mantıgını cok kolay kavradım sanslıydım,ama bır baskasınında aynı kolaylıkla kavramasını beklemek yada aynı sabrı gosterecegini beklemekde iyimserlik olur..
dijital cektigini anında gorebilme sansı verdigi için cok daha cabuk gelişme saglar..belki bilmiyorsunuz ama dslr lerdede vızorden cekim yapılıyor..
---
ama analogda tecrube onemliydi artık degil gibi birşeyler soylesenız,eskıden ustalık on plandaydı sımdı degıl vs desenız hak verebılırım ama bu işe yenı balayan bırının dijital cagında analogla işe baslaması cokda saglam bır fıkır gıbı gorunmuyor bana..
----
işin maddi boyutları hakkında tek kelime bıle etmedım daha dıkkat edersenız..
bunun fılm banyo baskı masraflarını vs dusunursenız,uzun vadede cuzdanda cıddı bır korelme olacagınıda gormezden gelemezsınız...
----
tavsıyem ya once manuel cekım ımkanı veren bır kompaktla yada dslrlıke bır makıneyle baslamanız..
canon a620 gibi bir makine işinizi fazlasıyla gorur..almısken bır kerede ıyı bırsey alıyım dersenız s6500 gıbı bır dslrlıke alın derim yine...sizi uzun zaman goturecek bır makinedir..
teknolojıdeki surekli gelişmeyi gozonune alırsnanız aldımmı bır daha almayayım dusuncenızın yakın zamanda sunu alsammı ya donusecegını soyleyebılırım...

kendınızı yeterli hissettiginizde istersenız bir dslr makineye geciş yaparsınız.. ama ilk etapta dslr nin cok gereksiz bir harcama olacagını soyleyebılırım.makinenizin markası modeli ne olursa olsun,performansı ancak sızınkı kadardır nede olsa...

Tarih: 21 Ağustos 2007, 14:23 - İp: 88.***.**4.5
ps11
ps11 (üye)
İstanbul / Meraklı

çok teşekkür ederim

Tarih: 30 Ağustos 2007, 00:09 - İp: 88.***.**3.185
  • 1