yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

Set Canon A1 Ne Kadar Eder?

Donanımım:
Canon A1
Canon 50mm f/1.8 (R:55mm)
Sigma 28mm f/2.8 Macro (R:52mm)
Hanifax 80-200 f/4 Macro (R:55mm)
2X Tele Converter
Deklanşör Kablosu
24m menzili olduğunu iddia eden Flaş (2AA pille çalışıyor)
55-52 ring
55mm skylight filtre
2X55mm UV filtre
55mm yeşil filtre

Bana toplamda maliyeti 550 YTL oldu. Taksitle ciddi anlamda faiz farkı ile çok da yüksek oldu gerçi.

Valla ben çok çabuk pes ettim, şuana kadar 2 makara film çektim ama dijitalden analoğa geçen biri olarak alışmakta baya zorlanıyorum. Çektiğimin sonucunu göremek de manual ayarları iyice kurcalaması gereken benim gibi yeni başlayan biri için de bol film= bol maliyet demek.

Özetin özeti aleti set olarak satmak istiyorum, aldığım yer henüz 1 ay olmuş olmasına rağmen muhtemelen çok daha azını vermek isteyecek. Sahibinden.com a ilan verebilirim. Set olarak bunun piyasa değeri nedir desem, konu hakkında bilgili olanlar yardımcı olurlar mı acaba? Gelen para ile A95i tamir ettirip, onunla şimdilik yola devam edeceğim. Paramız olunca eski bir dijital SLR alırız

Tarih: 17 Temmuz 2007, 10:16 - İp: 212.***.**7.130
ermanmen
ermanmen (üye)
İzmir / Amatör

bence cok guzel bir setiniz vardı ama siz bilirsiniz tabi... ayni fiyata gider heralde,gittigidiyor dusundunuz mu hic?

Tarih: 17 Temmuz 2007, 17:42 - İp: 85.***.**7.35
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

bakın ben çok uzun zaman kullandım bu makınayı...
size şunu soyleyeyım elime dijital makına aldığımda kafadan düşünmeden bir değer verip ortalama bir aşağı ıkı yukarı pozlamayı tutturabiliyorsam bu analog makınanın bana kazandırdığı en onemli şeylerden biridir...
dijitallerin bize verdiği dikkatsizce çekım düşüncesizce kadraj meselesi analoglarda daha disiplinlidir...
eğer bu işe gonul verdim diyorsanız...analogun nimetlerindne hamurundan suyundan da nasiplenin derim...

fotoğraf tarihine adlarını yazdırmış o muhteşem ustaalrın hiç biri dijitali görmemiştiler bile belkı ama üretmişlerdi...

satmayın demıyorum ama bence analoğun ne olduğunu dia pozlamanın keyfini biraz tadın oyle satın lütfen..

Tarih: 17 Temmuz 2007, 23:53 - İp: 81.***.**4.155
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

Huzun_seli,
daha önce yazdıklarımdan da beni burada en çok tanıyan sensin muhtemelen. Düşündüklerine katılıyorum, hak da veriyorum. Analog aldıran kankam da aynı fikirde. Ben her zaman olduğu gibi gene acele karar verip burnumun dikine gidiyorum sanırım Satarsam zaten her halukarda yaptığım masraftan daha ucuza satacağım. Biraz daha kendime ve fikirlerime zaman tanıyıp, parasal durumum da biraz daha toparlanınca daha çok fotoğraf çekersem yani acele etmesem sanırım en doğrusu olacak.

Tarih: 18 Temmuz 2007, 00:13 - İp: 85.***.**1.112
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

sıcağı sıcağına bir cevap daha yazayım size....
A-1 le çekerken az para sıkıntısına düşmedim bende...
diaları ayralrca banyo sırasında beklettiğimi bilirim...
banyo ve tarama masraflarını zamana yaymak için haftada bir banyoya verirdim...ama napar ne eder çekerdim...dolapta durna pozlanmış ama yıkanmamış filmlerin içindne nerler çıkacağını adım gibi biliridim..
sen daha çok yenisin...
bekle ve gör.. eğer azmedersen kısa sürede o filmlerden banyo sonunda neler çıkacağını sende ezbere bilecekisin...
fotoğrafcı fotoğrafı ilk önce çıplak gözle görür orada bir fotoğraf olduğunu hissetmişsen eğer...
donup ekrana 10 sn sonra bakmana gerek yoktur..

ve ben o herşeyı öğrendiğim emekterı daha bu gun sattım malesef))

Tarih: 18 Temmuz 2007, 00:45 - İp: 81.***.**4.155
fotucu
fotucu (üye)
Düzce / Amatör

yalçinaydi bey

ben de henüz bu seti tamamlamaya çalışıyorum. kısıtlı bütçemle geniş açı, tele konveter ve renkli filtreler harici bende de var. Daha yeni aldım. Nikon FE10 makina ve objektifleri verip Canon A1'e döndüm. Bu set gerçekten harika bir set. Büyük usta Ara Güler bile bu makinayı yıllarca kullanmış. Benzeri bir makina ben bulamadım. En azından eline aldığında karizması var. Bence pişmek için birebir. Biraz sıkın dişinizi. Dün hayyamdaydım. İnanın yüzüne bile bakmıyorlar analoğun. yada çok cüzi fiyatlar veriyorlar. Takasta birazda daha farklı tabi. Bence biraz daha sabır

SAYGIYLA

Tarih: 19 Temmuz 2007, 16:55 - İp: 88.***.**0.75
dunya5353
dunya5353 (üye)
İstanbul / Amatör

slm ben fotografcılıkta aday adayıyım hocam canon a1 serısı almamı tawsıye ettı bnde objektıflerıyle bı kerede tamamen almak ıstıyom ama ılerde dıgıtale donersem dıe objektıflerıda ona gore olsun ıstıom bna tam manasıyla ne almam gerektıgını ne kadara alınılabılecıgını soler mısınz ama canon a1 le baslıcam o kesın tesekkurler

Tarih: 12 Ağustos 2007, 21:28 - İp: 88.***.**0.3
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

2 aydır makinayı elime almadığım için ve de hala taksitlerini ödediğim, fotoğraf makinası almak için özel olarak aldığım cardfinans'ı adamların üçkağıtçılığı nedeniyle kapatmak istediğimden sahibinden.com'da ilan verdim. İlgilenenler iletişime geçebilirler.
http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4606362

Tarih: 13 Ağustos 2007, 00:13 - İp: 81.***.**2.87
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

yalçın bey adınıza üzüldüm,keşke satmaya calısmasaydınız.benim set halinde dslr olsada sonradan gidip nikon f501 temin ettim ve okadar memnunum ki.anolog kullanmak bir ayrıcalık bence...ilerde anlıyacaksınız eminim ki.bende inşallah cok daha pro bir slr alırım
denklanşör sesine kurban bee

Tarih: 15 Ağustos 2007, 20:21 - İp: 85.***.**9.24
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

parasızlığın gözü kör olsun ne diyeyim

Tarih: 15 Ağustos 2007, 21:31 - İp: 81.***.**9.137
mephis
mephis (üye)
Bursa / Amatör

uzun zaman olmuş bu başlık açılalı fakat ben yine de şansımı denemek istiyrm ve soruyorum bu set satıldı mı? benzerine ihtiyacım var satmak istiyen varsa bana ulaşabilir mi

Tarih: 1 Aralık 2007, 03:27 - İp: 88.***.**9.165