tatanga
tatanga (üye)
Muğla / Amatör

Orta Format Makinalar Mamiya

iş seyehati için hollandada bulunuyorum kendim digital bir makine kullanıyorum buraya gelmeden mamiya 645 pro tl ile ilgileniyordum.ama turkiyede alamıyacagım kadar pahallıydı.ama burada gezdiğim dükkanlarda cok uygun fiyatlarla karsılastım işin ilginc yanı birde arkadaş edindim konu hakkında bilgili
ve bana şunu salık verdi artık burada ikinci el mamiya haselblad olsun dükkana getirildiğinde kimse almak istemiyormuş bana dediki herkez satmak istediğinde dükkanlara geliyorlar ve hiç bir magaza artık almak istemiyor bu yüzden internette cok uygun fiyata bir body lens ve diğer bir cok aksesuar cok uygun fiyata satılıyor tamam buraya kadar dogru ama alırken nelere dikkat etmeliyim işte burada yardıma ihtiyacım var zannediyorum bazı midformat mamiyalara digital back te takılabiliyormuş bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum sutudyoda calışmıyacagım doga fotografları cekiyorum şimdiden herkeze teşekkürler

Tarih: 20 Ocak 2008, 14:05 - İp: 212.***.**7.120
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Cevap gelmemiş, keşke bilir kişilerden bir yanıt gelse...

Ben de Mamiya'larla ilgiliyim, Türkiye'de çok pahalı olmalarına rağmen.

Tarih: 14 Şubat 2008, 23:30 - İp: 85.***.**6.115
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

çok iyi fakat pahalı çözümler var.mesela
http://www.sinarbron.com/sinar/digital/evolution75h.php

Tarih: 15 Şubat 2008, 11:01 - İp: 85.***.**8.141
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

uzun pozlamalar daha netameli dir sırayla 1 saniye 1/2 saniye 1/4 saniyeleri dene eğer sana mantıklı gelen sürelerde perde düşüyosa bir bilene göstere bilirsin ama eğer 1/30un altında ne varsa hep aynı sesi çıkarıyosa deklanşör çalışsa bile kaç oradan çok pahalıya gelir tamiri

Tarih: 12 Mart 2008, 19:25 - İp: 78.***.**0.90
  • 1