emreata
emreata (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon F70+35-105 Lens Makrolu Nasıl

arkadaşlar,
yaklaşık 2 yıldır dijital kullanıyorum ama son zamanlarda bende bir analog isteği başladı ve elimdeki fuji s5000 satıp analog bir makine aramaya başladım. bir arkadaşım 2. el nikon f70 ve nikon AF 35-105 3.5-4.5 makrolu objektifi olan bir makine önerdi. yanına uv filtre ve çanta veriliyor. makine temiz, alacağım kişi özellikle objektifini çok övdü. makine yapı olarak çok sağlam ama içerik olarak beni ciddi şekilde kararsızlıkta bıraktı. yaklaşık 400 ytl istiyor. nasıl sizce iyi mi? yoksa başka birşey mi alayım. ne önerirsiniz. şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Tarih: 1 Mayıs 2006, 19:59 - İp: 85.***.**2.74
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Kullanacağınız alanın önemi var. 35-105mm'nin 35mm'si çok dar en az 28mm olmalı bence.

Tarih: 1 Mayıs 2006, 22:51 - İp: 88.***.**7.244
cagri212
cagri212 (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Daha önce kullandığım bir makine, orta halli fena olmayan bir makine... fakat objektifi pek gözüm tutmadı... Fiyatıysa normal zaten daha fazla etmez.

Tarih: 8 Mayıs 2006, 02:31 - İp: 88.***.**3.111
rasoo
rasoo (üye)
İzmir / Meraklı

objektif gerçekten Nikon mu ?
ben Nikonnun öyle bir objektifini bilmiyorum da
ayrıca ben öyle geniş zoom aralıgına sahip bir objektifin makro olacağına da inanmıyorum

eğer makina temizse ve objektifte gercekten Nikon ve macro ise fiyat normal

Bu arada analog kullanma isteğine sevindim

Tarih: 8 Mayıs 2006, 21:02 - İp: 85.***.**9.131
emreata
emreata (üye)
İstanbul / Amatör

yorumlarınız için teşekkürler. evet lens nikon, gerçekten acaip bir objektif (google da nikon AF 35-105mm 3.5-4.5 macro diye aratınca resimleriyle çıkıyor) . ama bende yorumlarınızı dinleyip o makineyi almaktan vazgeçtim, zira makine için yabancı sitelerde sizin gibi "orta halli, eh işte" gibi yorumlar var. fiyat avantajıda yoksa 2. el niye alayım. ayrıca perdesi üzerinde bazı izler vardı bu da beni rahatsız etti (sanırım tamir görmüş).onun yerine bugün canon eos 3000v aldım. oda sanırım orta (hatta orta altı denebilir) halli bir makine ama hiç değilse sıfır. kit halindeki objektifle almak zorunda kaldım zira bütçem eos300x+28-105 canon objektifi kaldırmadı.ilk fotoları çekmeye başladım bile, özlemişim analogu, fotoğraf çektiğimi hissettim valla yorumlarınız için tekrar teşekkürler

Tarih: 8 Mayıs 2006, 23:18 - İp: 88.***.**1.196
  • 1