derinlerde
derinlerde (üye)
İzmir / Amatör

Mamiya Rb67 Pro Sd Yardım

makinayı parçalyıp takmak neyin ne işe yaradığını çözmek konusunda propbemim yok ama gelin görünki anlayamadığım bir nokta var. Makine elime 1 2 gün önce geçti uzaydan gelmiş gibi karşıladım ilk önce NEYSE makinen arka aparatlarını doğru şekilde takım objektifi filan, perde deklanşöre basınca açılmıyor ama herşeyi çıkarıyorum busefer yarım açılıyor anlayamadım cahilliğime verin yardımcı olursanız minnettar kalırım şimdiden teşekürler [>:D :D<]

Tarih: 15 Şubat 2013, 06:03 - İp: 85.***.**2.57
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Makinanızın magazin ile gövde arasındaki saç levhayı takmadan denedinizmi,
makinanın üzerinde o parça varsa deklanşör basmaz.

Tarih: 15 Şubat 2013, 21:35 - İp: 78.***.**5.106
derinlerde
derinlerde (üye)
İzmir / Amatör

denedim ama aynası yarım açılıyor arkadaki siyah perde hiç açılmıyor acaba iç mekanizmasında mı sorun var belki sarma kolunda anlayamadım objekitifimde bu: http://mspua.com/ebay/cam_mamiya140mm_2.jpg

Tarih: 16 Şubat 2013, 09:41 - İp: 78.***.**0.75
kty
kty (üye)
Yurtdışı / Firma

ingilizce kullanım kılavuzu:
http://www.butkus.org/chinon/mamiya/mamiya_rb67_pro-s/mamiya_rb67_pro_s.htm

Tarih: 17 Şubat 2013, 01:44 - İp: 84.***.**8.137
crocs
crocs (üye)
İstanbul / Amatör

en baştan alalım hocam. Makinanın yanındaki kolu aşağıya kadar indirdiniz ve vizöre görüntü geldi netlemeyi yaptınız lensin üzerinden enstantane diyafram ve netlikle ilgili ince ayarları yaptınız lensin sol dip tarafında çekilerek çevirilen bir düğme var onu kırmızı noktaya gelicek şekilde ayarladınız. Ön tarafta altta kalan deklanşöre basmadan önce magazin kısmının oradaki şeridi en az üzerindeki çentikli yere kadar çekip çıkardınız deklanşöre bastınız ve çekmedi mi o zaman tamirciye götürün

Tarih: 3 Mart 2013, 18:27 - İp: 85.***.**3.111
derinlerde
derinlerde (üye)
İzmir / Amatör

teşekür ederim yazdığınız için götürdüm zaten objektifim sorunluu yeninisini bulmalıyım

Tarih: 13 Nisan 2013, 15:47 - İp: 78.***.**3.10
  • 1