by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Hangi Mekanik Fotoğraf Makinesi?

Canon ile Nikon arasında kararsız kaldım Canonda F serisiyle A serisi arasında kaldıktan sonra canonda A1de karar kıldım fakat nikondada çok güzel gövdeler var F2,fm2,hala ürerimde olan fm3a gibi ama fiyatları bazılarında epey fazla fiyatı 200ytlyi aşmayan bir gövde istiyorum.Benim seçim yapma konusunda kararsız bırakan nedenlerden biri lens çeşitliliği türkiyede canon lensler daha kolay bulunabiliyor ve daha fazla çeşit var ve nikona göre dahada ucuz sanırım benim alacağım bütün gövdeler canon o yüzden canon almam daha mantıklı sanırım.Diğer markaları düşünmüyorum.Nikondada çok iyi uygun fiyatlı bir gövde bulup çok uygun lensler bulursam canonlarımın yanına bir nikonuda katarım.
Benim düşündüğüm ve bende olan makineler;
Şu an kullansığım A520 ve Canon eos elan 7e(Eos 30)
Almayı düşündüklerim;Şimdilik eos 300d(Biliyorum kötü ama idareten) daha sonra belki 20d.Ya filmli eos 1v yada nikon F5(Çok övüyorlar ama canon alırım heralde bilmiyorum bakacaz)
Birde Canon A1 yada nikon serilerinden.

Mekanik istememin sebebi hem ucuz lensleri hemde verdiği sesler ayarları ve film sarma kolu tabiki yapısıda dahil

Eoslar için uygunluğu açısından en fazla 20mm deen başlayan bir geniş açı lens tokina 20-35 II mesela tele olarak sigma 70-300 apo ve standart bir zoom lens son olarakta sabit canon 50mm f/1.8 II.
Makro ekstra geniş açı lensleride mekanik makineme alacağım MF eski ucuz lenslerle gideririm olur biter.Planım güzelde uygulamasınıda yaparım inşallah

Tarih: 8 Temmuz 2007, 21:14 - İp: 88.***.**3.237