ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Contax T2 Kullanan Varmi?

Arkadaslar bu makinayi yakindan taniyan ve kullanmis birileri yada gorusleri olan varsa duymaktan memnun olurum.

Film konusunda SLR ve diger bazi kompak makinalarim var ve bu makina hakkindada iyi kotu bilgi sahibiyim ama yinede kullanan birisine sormakta fayda var...Problem yasadi ise ne idi mesela?

#ozansan' tarafından 08.06.2011 12:28:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2011, 12:24 - İp: 221.***.**3.132
pioner
pioner (üye)
İstanbul / Amatör

Bende Contax T2 yi tecrübe eden varsa deneyimlerini almak isterim

Tarih: 9 Haziran 2011, 11:26 - İp: 78.***.**3.243
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ben elime aldim ve inceledim acikcasi ama yerinde tabiki.Tl ye cevirince 300 liraya falan cok temiz 2.elleri var burda ancak bazilarinin lens kapisinda(Lens cikarken saga dogru acilan kapi gibi bir kapak iste)sorunlar cikarttigini falan duydum.Boyle bir durum yada herhangi bir arizayi yasamis olanlar var ise goruslerini almak istemistim ancak bizim turkiyede alani pek olmadi sanirim bu makinanin.Pahali bir markadir ama Carl-Zeiss lenslerini kullandiklari icin genelde kaliteli cekimleri ile one cikan makinalardir...T3 si var birde ama pek satani yok.Ikinci ele dustugu anda hemen alicisi cikiyor nedense ve fiyatta yuksek...

hayrola siz neden sordunuz?Filme merakmi var sizde de?

Ben gecende ozlemisim,50-60 liraya yakin para sactim makara cikti su bu derken ve pek hayirli bir is degil acikcasi.Insan dijitale alisinca birde zirt-pirt ne gordu ise cekiveriyor dusunmeden her cekimin bir maliyeti oldugunu...

Tarih: 9 Haziran 2011, 14:16 - İp: 221.***.**3.132
kty
kty (üye)
Yurtdışı / Firma

T2 kullanmadim. Leica CM, Contax T2 gibi makineler şimdinin high-end kompakt dijitalleriyle kıyaslanabilir.

T2 bence çok iyi bir makine olmakla birlikte biraz fazla pahalı. bildğim kadarıyla manuel ayarı yok.

biraz daha para verip Konica Hexar AF ve Contax G1/G2 alırsanız çok daha iyi vizörlü, otomatik fokuslamalı ve daha estetik analoglar almış olursunuz. hatta bir sınıf daha atlayarak leica M6 bile düşünülebilir.

T2 ve benzerilerin fiyat aralığı çok mantıksız. aşağıdaki Yashica Electro 35, Konica Auto S veya Minolta Hi-Maticler fotoğraf kalitesi olarak nerdeyse aynıdır. üstteki Leica M veya Contax G'lerin yanındaysa oyuncak kalır...

Tarih: 11 Haziran 2011, 04:21 - İp: 217.***.**8.120
  • 1