suvaribey
suvaribey (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Ex Ee Nasıl Kullanılır?

Selam, arkadaşlar elimde Canon EX EE makine var ama hakkında hiçbir bilgim yok bir film alıp çektim ama fotograflar çok bulanık cıktı neredeyse hiç belli olmuyo acaba makinede mi bir problem var yoksa ben de mi :D ayarlamaları nasıl yapılıyor makineyi bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Tarih: 2 Nisan 2015, 04:08 - İp: 78.***.**6.211
suvaribey
suvaribey (üye)
İstanbul / Amatör

kimse mi bilmiyo ya

Tarih: 8 Nisan 2015, 01:49 - İp: 88.***.**2.171
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Ya makinenin perde hızı çok yavaş ya da makineyi sallıyorsunuz çekim sırasında. İkinci neden de büyük ihtimalle yanlış yere netliyorsunuz.Elinizdeki makinede netlemeyi elle yapmanız gerektiğini biliyorsunuzdur zaten sanırım. Kolay gelsin.

Bu arada aşağıdaki link belki yardımcı olur biraz :

http://www.cameramanuals.org/canon_pdf/canon_ex_ee.pdf

#mustafa_ozdag' tarafından 10.04.2015 00:16:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Nisan 2015, 00:12 - İp: 92.***.**7.148
suvaribey
suvaribey (üye)
İstanbul / Amatör

soyledıklerını dıkkate alıcam, aslında hıcbır sey sey bılmıyorum makıneyle alakalı ogrenmeye calısıyıorum, ılgın ıcın tesekkur ederım.

Tarih: 12 Nisan 2015, 02:25 - İp: 88.***.**2.156
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

önce temel fotoğraf kuralları yerine geldi mi ona bakmak lazım. olay filmli makine ile alakalı olmayabilir.

netleme doğru mu modelde veya makinede titreme oldu mu.. bunları ayıklamanın yolu makineyi sabit bir yere koyup uygun ışıkta doğru bir netleme yaparak çıktıya bakmak lazım. eğer hala sorun varsa o zaman makine lens veya film (?) ile alakalı aşamalar sorgulanabilir.

ancak soruş şeklinizden dslr tecrübenizin az olduğunu doğruca filmli makineye geçtiğinizi düşünüyorum, eğer öyle ise temel fotoğraf eğitimlerine de başlayın.. Filmli makineler hoş şeyler ama acemilik için yanlış seçimdir. yapılan hataların deneme yanılmaların sonuçlarını masraflı ve daha uzun sürede alırsınız. dijital bir makinede anlık sebep sonuç ilişkileri kurularak doğruya yönelmek mümkündür.

Tarih: 29 Nisan 2015, 10:32 - İp: 179.***.**7.103
  • 1