ceylinmarti
ceylinmarti (üye)
Bartın / Amatör

Canon Eos 50e mi Nikon F55 Mi

Merhabalar,
Öncelikle şunu belirteyim ben fotoğrafçı değilim ve bu konuda bazı teknik terimler hariç hiçbir bilgim yok. Mevcut bilgime de eşimin benimle paylaştıkları doğrultusunda ulaştım. Eşim daha önce canon 1100d kullanıyordu. Çok yüksek meblaya mal olacak bir arızasından dolayı satmak zorunda kaldı. Sonrasında da bir makine alamadı. Ben sevgililer günü için, hem merakı olduğundan hem de bütçeme daha uygun olduğundan, bir analog makine almak niyetindeyim. Seçeneklerimin arasında en çok içime sinenler canon eos 50e ve nikon f55. Siz de bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Tarih: 2 Şubat 2015, 00:57 - İp: 78.***.**1.41
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Nikon F55'i kullanmadım ama bir tane Canon EOS 50E makinem var.Makinenin dijital olmaması dışında herhangi bir eksiği yok.Önceden Canon kullanmışsa EOS 50E eşinize pek yabancı gelmeyecektir sanırm.Hem EOS filmli mekinelerde kullandığınız lensleri şimdiki Canon DSLR makinelerde de kullanabiliyorsunuz.Yani lens yönünden size eneklik de sağlar. Eşiniz klasik, retro makinelerden hoşlanıyorsa yani manuel makinelerden bu söylediğiniz makineler dışında manuel netleme yapan makinelere bakabilirsiniz. Bu arada film fotoğrafçılığı biraz zahmetli bir uğraş zamanımızda, film temini,banyo ve baskı yapacak yer bulma sıkıntısı vb. Bu nedenle en iyisi siz ona yine dijital bir makine alın.

Tarih: 2 Şubat 2015, 13:44 - İp: 92.***.**2.32
ceylinmarti
ceylinmarti (üye)
Bartın / Amatör

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Diğer araştırmalarım doğrultusunda canondan yana kararımı verdim. Makine yarın elimde olacak. Cevabınız için içimi ferahlattı. Bu makinenin dslr`dan daha çok hoşuna gideceğine eminim.

Tarih: 2 Şubat 2015, 14:05 - İp: 78.***.**8.191
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Hayırlı olsun.

Tarih: 2 Şubat 2015, 15:16 - İp: 92.***.**2.32
46sanat
46sanat (üye)
Bursa / Özel Gün Fotoğrafçısı

Canon başkasını düşünme

Tarih: 7 Temmuz 2015, 16:15 - İp: 185.***.**6.126
  • 1