izeq
izeq (üye)
Balıkesir / Amatör

Canon Eos 3000v Ve Sigma Objektif

merhaba arkadaşlar bende canon eos 3000 v makine var ve üzerinde ef 28-90 objektif var sigma ef 70-300 objektif aldım fakat pil full olduğu halde deklanşöre bastığım anda pili sıfırlıyomuş gibi gösteriyo yarım basınca tekrar ayarllar geliyo film kapağını açıp diyafram değiştirdiğimde objektiften içeri giren ışıklarda hiç bir fark olmuyor ikiside ef lens olduğu halde neden bu hatayı verdiğini bilmiyorum acaba uyummu sağlamadı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Tarih: 24 Ocak 2007, 15:09 - İp: 88.***.**5.14
abacus
abacus (üye)
Ankara / Amatör

Uyum sağlamamasından değildir. Tahminen sigma objektifinizin diyafram kısmı bozuk, diyaframı kapatıyor kapatmaya çalışırkende çok fazla akım çekiyor. Dolayısıyla piliniz bitik gibi gözüküyor. Sıfır aldıysanız garantiye veriniz, hatta direk değiştiriniz. İkinci el aldıysanız da aldığınız kişiyle irtibat kurunuz.

Tarih: 24 Ocak 2007, 18:34 - İp: 81.***.**6.115
izeq
izeq (üye)
Balıkesir / Amatör

anladım teşekkürler ama bu çalışan bi objektifti deneme süresi almıştım zaten fakat objektifin sahibi ef diyor ama objektif üstünde hiç ef yazmıyor dl 70-300 yazıyor acaba objektifmi ef değil bundanda olabilirmi??dc objektifleri biliyorum ama dl objektif türüde varmı???

Tarih: 24 Ocak 2007, 18:51 - İp: 88.***.**9.245
abacus
abacus (üye)
Ankara / Amatör

EF dediği aslında Canonların AF objektiflere verdiği addır. DC sigmanın digital makinalara yaptığı kısaltmadır. Her neyse, DL de zaten başka bir şeyle (sanırım cam felan) ilgili bir kısaltma. Sorununuz bunlarla ilgili değil. Sizin objektifinizi bir başka makinada deneme imkanınız varsa deneyin, ve sahibine söyleyin.

Tarih: 26 Ocak 2007, 00:25 - İp: 81.***.**6.115
izeq
izeq (üye)
Balıkesir / Amatör

teşekkürler ettim yardımlarınız için

Tarih: 26 Ocak 2007, 03:00 - İp: 88.***.**3.108
  • 1