mesut88
mesut88 (üye)
Ankara / Amatör

Canon Eos 3000 V

merhaba fotoğraf severler ben bu makineyi (canon eos 3000 v ) 3 ay önce aldım ama hala tek poz çektiğim yok 3 aydır bunun türkçe kullanma kılavuzunu arıyorum lütfen yardımcı olun elinizde bu makinenin türkçe kullanma kıllavuzu varsa bana gönderin veya bir şekilde bana ulaşın e posta adresim [email protected] buraya mesaj atabilirsiniz. selamlarımla mesut...

#mesut88' tarafından 05.07.2009 15:05:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Temmuz 2009, 14:46 - İp: 88.***.**4.226
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

İçine film koyun, filmin ucunu kırmızı çizginin hizasına gelecek şekilde çekin kapağı kapatın, makina filmi saracaktır.

P moduna alın.

Çekim yapacağınız zaman önce fokuslamak için denklaşöre yarım basın, parmağınızı denklaşörden çekmeden kadrajı ayarlayın, dibine kadar basın, işte fotograf çektiniz.

Birtek flaşı kontrol etmenin yolunu kendiniz bulacaksınız, o kadar. Bu iş için konmuş bir tuş var o makinanın üstünde.

Negatif film kullanıyorsanız bundan gayri bilmeniz gerekn fazla hiçbirşey yok. Aslını ararsanız pozitif(dia) filmler için bile %99 ihtimalle mükemmel çalışacaktır elinizdeki makina.

3000V o kadar standart bir makinaki aynı dönemde üretilmiş Nikon, Minolta veya Pentax makinanın Türkçe kullanım klavuzunu bulup okuyabilirseniz, 3000V'yi de okumuş sayılırsınız.

Yine de tatmin olmadıysanız, en iyisi gözünüze bir fotograf stüdyosu kestirin, yeni yetme olmayan bir meslek erbabına sorun, muhtemelen büyük bir ilgiyle anlatacaktır size.

Hadi kolay gelsin

Tarih: 7 Temmuz 2009, 03:13 - İp: 85.***.**0.15
  • 1