lhknl21
lhknl21 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Ae1 Yardımı

Canon ae1 analog makine hediye geldi ancak kullanmayı bilmediğim için kapağını açıp da içine film takamııyorum. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Tarih: 24 Aralık 2011, 14:22 - İp: 78.***.**5.22
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Makinenin sol üst tarafındaki film sarma kolunu hafifçe yukarı doğru çekip kapağı açın, sonra filmin parlak tarafı size bakacak şekilde sol taraftaki boşluğa film kasetini yerleştirin. Filmin ucunu sağ taftaki yuvada bulunan makaranın içine sıkıştırın ve boşluğunu alıp filmin takıldığından emin olun. Sonra kapağı elinizle ittirip iyice kapatın. Deklanşöre ayrı ayrı iki kez basıp kurma kolunu çevirerek filmi biraz sarmış olun. Üstteki film sayacına baktığınızda 1 rakamını görüyorsanız makine fotoğraf çekmeye hazır demektir. Ancak herşeyden önce makinenin içinde pil olup olmadığını, varsa şarj durumunu kontrol edin. Pil yoksa veya şarjı bitmişse makine fotoğraf çekmez. Pili 6 voltluktur ancak büyük fotoğrafçılarda veya büyük pil depolarında bulabilirsiniz.

Tarih: 24 Aralık 2011, 15:34 - İp: 85.***.**3.190
maksimov
maksimov (üye)
Edirne / Meraklı

başlık varken bende sorayım dedim .. merhabalar bende bi canon ae1 buldum 250 tl istiyor sahibi üzerinde canon lens ile birlikte yorumunuz nedir ? teşekkürler.

Tarih: 29 Ocak 2012, 01:02 - İp: 85.***.**0.111
  • 1