dilanerdem
dilanerdem (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Ae1 Mi, Zenit Mi, Holga Mı???

Merhaba arkadaşlar uzun süredir takip ettiğim bir sayfa bu ama yeni üye oldum o da sizden yardım istemek için. Ben bugün ya da yarın fotoğraf makinesi alcam. İlk olcak bu tabi. Analog makine hiç kullanmadım fakat neyin ne işe yaradığını biliyorum. Ufaktan öğrenicez artık. sorun şu ki ne alacağımı bilmiyorum. Arkadaşlarım kesinlikle canon al diyolar. Canon ae1 program güzel benim de hoşuma gitti. onu al diyosanız istanbulda yaşıyorum nerden almalıyım? ikinci el alıcam ucuz olması çok işime gelir :D zenit manyak hoşuma gidiyo ama biraz okudum forumu kimse tavsiye etmiyo :D yardımcı olursanız çoook mutlu etmiş olursunuz beni

Tarih: 10 Aralık 2011, 13:06 - İp: 85.***.**4.24
omer45
omer45 (üye)
Balıkesir / Amatör

canon ae 1 i tavsiye ederim iyi makinadır

Tarih: 10 Aralık 2011, 13:11 - İp: 88.***.**8.81
dilanerdem
dilanerdem (üye)
İstanbul / Amatör

Peki ne kadara alabilirim?

Tarih: 10 Aralık 2011, 13:12 - İp: 85.***.**4.24
dilanerdem
dilanerdem (üye)
İstanbul / Amatör

Yani kullanmışsındır muhtemelen. Fiyatlatı kaçla kaç arasında değişir fikrin vardır heralde?

Tarih: 10 Aralık 2011, 13:16 - İp: 85.***.**4.24
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon AE1 pahalıdır, 250-350 TL civarı. Fakat yanlış anlaşılmasın bu kadar etmesinin sebebi fotografçılık açısından en uygun alet olmasından ziyade kolleksiyonculuk, antikacılık, 70lerin metal işçiliği gibi amaçlarla daha çok o yılların aletlerini biriktiren kolleksiyoner hobici çevresinde kıymete binmesindendir. AE1'in lensleri bugünkü EOS serisine uymaz.

Sizin amacınız 90larda üretilen Canon,Nikon,Pentax veya Minolta markalı, AF yapabilen, kendinden flaşlı, üzerinde P, A (Av), S (Tv),M modları olan makinalardır. Bunlar güvenilirdir, daima doğru pozlarlar, film takılıp sökülmesi oldukça kolaydır, bugün aynı marka DSLRlar ile aynı lensleri kullanırlar (Minolta ---> Sony) Bunların alt seviye plastik modelleri bile önemli bütün fonksiyonları yerine getirebilir ve 100-200 TL arasında fiyata bulunurlar.

Tarih: 10 Aralık 2011, 15:29 - İp: 88.***.**0.41
dilanerdem
dilanerdem (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de kullanımından filan sanmıştım. Çok sağolun gerçekten. Bide siz İstanbuldansınız ya hani bıktım bi yerlere gidip bakınmaktan dünya sorunu haline geldi benim için bu makine olayı. Nerden bulabilirim sizce ya

Tarih: 10 Aralık 2011, 23:06 - İp: 78.***.**6.92
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Net Fotoğraf'ın seri ilanlar bölümüne veya Sahibinden.com'a bakın aradığınız makinelerden bulabilirsiniz.

Tarih: 11 Aralık 2011, 13:06 - İp: 88.***.**1.200
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

İstanbul'da ikinci el fotoğraf makinesi almak için Sirkeci Hayyam Pasajı'ndan başka yere gidilmez ki?

Tarih: 11 Aralık 2011, 23:34 - İp: 194.***.**8.50
dilanerdem
dilanerdem (üye)
İstanbul / Amatör

ya orayı düşündüm araştırdım biraz. fiyatlardan anlamıyosan kazıklar yollarlar seni dediler. avrupa yakasına geçmeme değmezmiş. öyle dediler yani

Tarih: 12 Aralık 2011, 16:33 - İp: 85.***.**4.195
  • 1