radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

Canon Ae1 Mi? Nikon F3 Mü?

bu 2 makına yı muhtemelen eski fotagrafcılar daha ıyı bıleceklerdır dolayıs ile kullanmıs olan tecrubelı dostlar dan secım ıcın tavsıyeler beklıyorum? AE1 se neden? F3 se neden? detaylı ızah edılırse sevınırım. F3 tede galıba 2 versıyonu var bırısı F3 düz dıgerıyse F3 hp dıye gecıyor acaba aradakı fark nedır?.. elımdede manuel fılmlı olarak canon T50 model slr var. takas vs de yapabılırım..

Tarih: 19 Mayıs 2008, 17:30 - İp: 85.***.**2.205
ramadzo
ramadzo (üye)
İstanbul / Amatör

ben AE-1 derim. kullanıyorum çok memnunum. şaşmaz bir pozometresi var. ucuza da bulabilirsin. Nikon'un F modelleri pahalı die biliyorum. Kolay gelsin.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 21:29 - İp: 85.***.**5.179
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

nıkon f3 lere baktımda kımısı 1500ytl yazmıs kımısı 300 kımısı 750? anlamak zor yaa!!! hepsıde benım makınam cok temız dıyor .. kıme ınansak neya ınansak sasırdım..bınlerce kısının okudugu bu tr genelındekı koskoca forumlarda soruyorumda kımsenın fıkrı yok bu 2makına hakkında detaylı anlatacak??? hayret bısey.. ya kımse kımseyı onemsemıyor yada bılgısı olan kımse kalmamıs bu tıp makınalarda...sn symırna 35 ılgınıze cok tesekkur ederım saolun..

Tarih: 20 Mayıs 2008, 10:47 - İp: 85.***.**2.205
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 11:31 - İp: 78.***.**9.160
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

sn : a altay

cok samımı ve acıklayıcı yazmısınız tskl edrm saolun. aslında canon cu olmama ragmen yakın bır dostumun ıllada klasık alıcaksan F3 ten sasma demesı uzerıne F3 e kafam takıldı zira AE1 de cok guzel makına.. sırf mekanık bır makınamız da olsun kenarda dıye dusunduıugum 1seydı yoksa koleksıyon yapacak kadar zengın deılız.. olurda cok hesaplı bır F3 T denk gelırse alıp kenara koyarım ama buaralar temız bır AE1 ım olsun ısterım. yahu bunlarında kendı aralarında bıcok modelı varmıs? hayret A1 alayım dedım AE1 al dedıler tam onu alacakken AE1 P varmıs onu al dedıler sasırdım yap bu P program farkı cok onemlı bıseymı acaba A serısınde artısı nedır acaba?..

Tarih: 21 Mayıs 2008, 11:33 - İp: 85.***.**2.205
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 21 Mayıs 2008, 11:56 - İp: 78.***.**9.160
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

walla ustad elımızdekı T50 yi T90 la falan takaslarsam ıyı olacak eger olmazssa canon a serısı bakıcam anladımkı f3 falan bızı asar bırde su durumda gereksız.. sızınde dedıgınız gıbı fıyatlar cok yapay.. herkes elındekının entemız oldugunu ıdaa edıyor bu 300ytl lık f3 te var 1500e de f3 var? ama bu olayı bıraz askıya almak en mantıklısı.. zamana bırakayım saolasın

Tarih: 21 Mayıs 2008, 12:41 - İp: 85.***.**2.205
efhendy13
efhendy13 (üye)
Çanakkale / Amatör

sevgili radayhan.elimde bir adet nikon f3 var.babadan kalma miras.makinemi çok seviyorum fakat artık dijitale geçme zamanım geldi.makinemi değiştiricem.ilgilenirsen eğer haberleşelim...makine nikon f3.hp yada T değil yani.
bu arada nikon f3 -40 santigratta fotograf çekebilen tek makinedir) sağlamlığı tartışılmaz zaten...

Tarih: 23 Temmuz 2008, 22:24 - İp: 85.***.**6.171
bilalulger
bilalulger (üye)
Almanya / Meraklı

Selamlar radayhan
Ben 3 aydır ae-1 prog kullanıyorum makinadan son derece memnunum perde sesinden tutunda renklerin tonundan ısıgı mukemel olcmesine kadar harika bir makina. Ben izmirden aldım 210 ytl ama en ufak bi cizigi bile yoktu. Hangisini alırsan seveceksindir. ae-1 p den yana aklında soru kalmasın.
iyi gunler

Tarih: 11 Eylül 2008, 03:08 - İp: 88.***.**8.53
  • 1