adoturco
adoturco (üye)
Ankara / Amatör

Canon Ae-1 Program Kullanımı

Canon AE-1 program makinamla A (automatic) modunda sadece mesafe ayarı yaparak yüzlerce fotoğraf çektim. Flash kullandığım zamanlarda ise B modunu kullandım. Digital makinadan da sıkıldığım için bu makinaya dönüş yapmayı planlıyorum. Canon AE-1 Program ile A modu dışında diğer ayarlarını kullanarak ışığın durumuna da bağlı olarak nasıl bir teknikle veya başka bir deyişle hangi ayarları kullanarak fotoğraf çekmemi önerirsiniz. Bu makinayla fotoğraf çekimi konusunda teknikleri elektronik ortamdaki bilgileri nerede bulabilirim veya olan varsa bana internet linki verebilirmi? Teşekkürler.

Tarih: 18 Nisan 2007, 15:36 - İp: 151.***.**8.34
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Lens üzerindeki diyafram halkası, A noktasına kilitlendiğinde makineniz enstantane öncelikli çalışır. Siz perde hızını seçersiniz, makine ona göre bir diyafram seçer. Perde hızı yerine, PROGRAM konumuna alırsanız, A-1 gibi çalışır, her ikisini de kendi seçer. Flaş ile neden B modunu kullandığınızı anlayamadım. B modu Bulb çekimler içindir. Flaş ile 1/60 kullanılması önerilir, zaten 60'ın yanında flaş işareti bulunur.

http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/canon/fdresources/SLRs/ae1pgrm/

Tarih: 18 Nisan 2007, 16:02 - İp: 85.***.**8.79
adoturco
adoturco (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Ocaklılar,

Teşekkür ederim, oldukça faydalı bir site.

Tarih: 18 Nisan 2007, 16:54 - İp: 151.***.**8.34
  • 1