candova
candova (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A1,ae1,ae1 Programm Hk.

Merhaba, bu üç makineden birini almayı düşünüyorum.Yeni başlayacağım.Acaba hangisini bana önerirsiniz?

Tarih: 28 Nisan 2004, 22:47 - İp: yok
cash
cash (üye)
İzmir / Amatör

kesinlikle canon a-1 ben yıllardır canon ae1 ve a-1 kullandım ama a-1 de hem diyafram hem entantane önceliği verebiliyorsun temiz bir a-1 bulursan kaçırma ve al

Tarih: 7 Mayıs 2004, 23:14 - İp: yok
filitre
filitre (üye)
Ankara / Meraklı

selam.ben 6-7 senedir canon ae-1 kullanıyorum . kullanımı rahat ve kibar bir makine. diğer arkadaşların da yazdığı gibi piyasada çok bulunan ayrıca yan aparatlarına da kolayca ulaşabileceğin bir model. fakat bazen enstantenenin max 1000 hızda olması olumsuzluk yaratıyor.a-1 de ens hızı maxsimum kaçtı hatırlamıyorum.ek bilgi sirkecide ae-1 50 mm obj 150-200 dolar civarı . kolay gelsin

Tarih: 25 Haziran 2005, 11:32 - İp: yok
nuri007
nuri007 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

selamla belirttiğiniz üç modelide kullanmıştım arasındaki farkları açıklıyayım ae-1 ile ae-1pro arasındaki fark belirtidiği gibi program oluşu yani ensantene otomatik oluşu pozometre ae-1 ibreli ve piltestide ibreden ae-1pro pozometre letli piltesti düdüklü ensantaneyi ise eksi 2 ye düşüre bilirsiniz a-1 ise dahada profosyonel ensanteneyi 30sn düşürebilirsiniz TVve AV önceliğini kullanabilirsiniz ve vizörden bakıldığında pozometrenin verdiği değerleri LCD ekranından görebilirsin sabit kare üzerine istediginiz kadar fotagraf çekilebilirözelligide var.E V degerlerini verebilirsiniz birkaç önemsiz özelligide var belirtmeme gerek yok ve 3 modelinde ensanteneside bin dir

Tarih: 10 Temmuz 2005, 19:30 - İp: yok
yohh2003
yohh2003 (üye)
İstanbul / Meraklı

iyi günler
CANON A1 fotograf makinesi süper ötesi profosyenel bir cihaz emsal cihazlar arasında üstün özellikte olup h^ala profösyonellerin kullandığı tercih ettiği 3 makineden biridir eğer arzu ederseniz elimde canon a1 50mm ve 70mm-210 tele zoom ve motoruyla birlikte verebilirim artık bana çok ağır geliyor ve eskisi kadarda kullanamıyorum ilgilenirseniz görüşebiliriz
sağlıkla kalın

[email protected]
[email protected]

Tarih: 17 Temmuz 2005, 11:26 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

canon a1 den vazgeçmeyin ..fakat lens alırken olabldiğince en büyük diyafram açıklığa sahip olanları alın.Bu arada bir fikir olsun diye Vivitarın 1*4 macrolu 28- 210 3.5 ile başlayan bir lensi var ben hala kullanırım .Bir fikir olsun diye rowi nin zenit objektiflerini canona uyarlayan adaptörü de var bulabilir misiniz bilmiyorum ama bende var.Bir zamanlar 1000 lik teleobjektif kullanmak zorunda kalmıştım ,zenit objektiflerle de kötü sonuçlar vermiyordu hatırladığım...Kolay gelsin..

Tarih: 17 Temmuz 2005, 15:23 - İp: yok
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

Kesinlikle canon a1 zamanının en iyi mekanic makinalarından biri p rogram var ensantene öncelikli diyafram öncelikli aynı zaman da dijital ekran içinde 30 sn den 1000 ensantaneye kadar süper makina.

Tarih: 21 Temmuz 2005, 15:18 - İp: yok
alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

Bu üç makine de birbirine çok yakın olup sırasıyla AE1-->ae1 program -->A1 şeklinde geliştirilmiştir. Dolayısıyla A1 içlerinden en iyisidir.

Tarih: 11 Ağustos 2005, 15:46 - İp: yok
  • 1