ozbanu
ozbanu (üye)
Ankara / Amatör

Canon A-1 Kırmızı Işık Sorunu

Ebay'dan istediğim Canon A-1 bir tanıdıkla elime ulaştı ancak bazı sorunları var. 2. analog makinem ve çok anlamıyorum o yüzden buraya yazmak istedim. Sırasıyla şöyle anlatayım ;

İlk makine elime geçtiğinde sarmaya çalıştım ama kol tutukluluk yaptı. Bende içinde pili yok deklanşör o yüzden çalışmıyordur diyerek pil taktım. Ancak pili taktıktan sonra A moduna aldığımda makinenin kırmızı ışığı sürekli yanıyor ve ne deklanşör çalışıyor deklanşör çalışmadığından sarma kolu da sabit duruyor. Önemli bir sorun mudur acaba ya da nasıl halledilir. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 4 Mayıs 2014, 13:17 - İp: 88.***.**7.186
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Tavsiyem kullanma klavuzunu indir ve oradan oku bakalim kirmmizi isigin yanip sonmesi ne anlama geliyormus.

http://www.cameramanuals.org/canon_pdf/canon_a1.pdf

Tarih: 20 Mayıs 2014, 11:52 - İp: 217.***.**3.225
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Senin makinaya ne olmus olabilecegini aksam ruyamda gordum :D Makinanin sol kosesinde iso cemberi var, onunda sag tarafinda battery check dugmesi var, kesinlikle o dugme basik kalmis ola bilir. O dugme basilinca deklansor calismiyor ve kirmizi lamba batarya durumunu gosteriyor. Biraz elinle kurcala dugme geri gelsin bir sekilde ve makina calismaya basliyacaktir. Basarilar!

Tarih: 24 Mayıs 2014, 00:37 - İp: 46.***.**1.144
  • 1