elo_
elo_ (üye)
Bursa / Amatör

Canon A-1

Eylul ayinda sevgili A1'ime kavustum.İlk deneme cekimlerim mukemmeldi digitalle cekilmis gibi hatta cok daha iyi. Ayarlari ogrenip denemelerimi gelistirdikce guzel calismalar ortaya cikti fakat fotograflarim hep eskitilmis sekilde cikiyor diyafram ayarini bir turlu oturtamadim fotograflarim neden o sekilde cikiyor? 3 ampulle orta isikla isiklandirilmis ortamda 1:8 le cekim yaptim ve cok karanlik cikti.sorun bende mi yoksa makinemdemi acaba ve neredeyse iso ayarlarina dokunamiyorum hep 1'de dururyor cunku bir turlu anlayamadim bana bu konularda yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler

Tarih: 23 Ocak 2012, 21:43 - İp: 62.***.**1.206
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Nisan 2011 tarihinde A1'inize kavuşmuştunuz, Eylül ayında bir daha mı kavuştunuz?

"Fotoğrafların hep eskitilmiş şekilde çıkıyor" ne demek pek anlaşılmıyor.

"diyafram ayarini bir turlu oturtamadim"

O hiç oturmaz zaten, ışığa ve fotoğrafta istenen sonuca göre değişir.

"3 ampulle orta ışık" ? O "orta" dediğiniz ışık, ampullerin gücüne göre değişir.

"1:8 le çekim" ? Buradaki 1 ne, 8 ne?

ISO ayarı 1 de mi duruyor? Bu da garip. 1 diye bir ISO ayarı yoktur ki nasıl 1 de dursun. ISO'yu kullandığınız filme göre ayarlamanız gerekir, yoksa doğru pozlanmış bir fotoğraf çekemezsiniz.

Bir fotoğrafı çekmeden önce o fotoğrafta hangi çekim modunu kullanacağınıza karar verin.

http://forum.netfotograf.com/cekim-teknikleri/cekim-modlari-p.-s.-a.-m-30883-1.html

Tarih: 24 Ocak 2012, 02:15 - İp: 82.***.**4.20
  • 1