cavush
cavush (üye)
Ankara / Amatör

Bilgi. Yeni Başlayanlardanım.

Merhaba, fotoğrafçılıkla uğrasmaya yeni başladım.Analog fotoğraf makinası almak istiyorum.
Ne tavsiye edersınız yeni başlayanlar için?

şimdiden teşekkürler.

Tarih: 31 Mayıs 2006, 15:09 - İp: 81.***.**3.7
busbus
busbus (üye)
Ankara / Amatör

Butçe ne kadar?

Tarih: 31 Mayıs 2006, 16:19 - İp: 85.***.**7.83
sedatozt
sedatozt (üye)
Hatay / Amatör

bende aynı durumdayım ve farklı bi mesaj oluşturmak istemedim.ben 300 milyona canon eos500 buldum.bana 35-80 veya 75-300 objektifle teklif ettiler.başlangıç olduğu için 35-80daha mantıklı geliyor fakat fiyatın yüksek olup olmadığı konusumda bi fikrim yok(bu fiyata daha iyi bi makine alabilirmiyim?).yardımcı olursanız çok sevinirim.kolay gelsin

Tarih: 1 Haziran 2006, 17:11 - İp: 193.***.**6.77
busbus
busbus (üye)
Ankara / Amatör

Eos 500 cok iyi bildigim bir makina degil ancak 2. el makina alırken bunun piyasasından çok makinanın durumu onemli. yani aynı makinanın 100 ytl ederi olanda vardır 300 ytl de. bunun için en iyi cevap tanıdıgınız ve guvendiginiz bir fotografcı tanıdıgınıza(makinadan anlayan) makinayı gostermek.sunuda goz onunde bulundurun ki 35 mm size pek genis bir acı sunmaz yani eger iç mekan cekimleri falan yapacaksanız minumum 28 mm ye ihtiyacınız olacaktır.35-80 yerine 28-70 gibi bir seceneginiz varsa bunu tercih edin bence.

Tarih: 1 Haziran 2006, 22:06 - İp: 85.***.**9.240
sturm
sturm (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar,
Benim tavsiyem, tam mekanik, hiç bir ayarı otomatik olmayan bir makina almanızdır. Böylece, butun ayarları kendiniz yaparak sonucun nasıl olacağını görür ve daha sonra alacağınız makineler için alışkanlık geliştirebilirsiniz. Yoksa otomatik ayarların kölesi olmak işten değil.
Marka olarak zenith'ten nikon'a kadar bütçenize göre herşey olabilir. Zaten dijitallerin çıkmasıyla fiyatları gayet makul hale geldi bu makinelerin. 55m normal objektifin yanında extradan biraz geniş açılı bir objektif de işinize yarar diye düşünüyorum.

Naçizhane fikrimdir.

Tarih: 15 Haziran 2006, 11:44 - İp: 194.***.**7.18
zenit...
zenit... (üye)
Zonguldak / Amatör

Zenit 12 xp derim,fotoğrafçılık adına en temel bilgileri bağışlayacak ve her ustanın altına olumlu imza atacağını bildiğim makinadır.Objektifi de muhtemelen helios olur, tahminin üzerinde sonuçlar alırsın.Bu makine 100 ytl'nin altındadır.Uyduruk dijitalerin fiyatlarıyla kıyaslayınca çok makul gelecektir.

Tarih: 15 Haziran 2006, 20:59 - İp: 85.***.**5.208
  • 1