hanedantr
hanedantr (üye)
Çorum / Amatör

Anolog Objektif

Elimde 3 tane analog objektif var bunlar;
elimdeki makina pentax A3

SMC Pentax 1:2.8 28mm
Vivitar 80-200 mm 1:4.5 macro focus zoom
smc pentax-a 1:1.7 50mm

bu objektifleri handi digital slr ile kullanabilrim imkan varmı birde bu analog makinada hangi zaman hangisini kullanmam lazım en dogru kullanım icin en son olarakta bu makinanın fiyatı nedir acaba objektifler ne kadar yapar fiyat olarak birde

Tarih: 17 Ekim 2007, 08:20 - İp: 88.***.**3.152
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

canon al. analoglar dijitallare olmaz
hatta ama kasada zararlı kısa devreye sebeb olur makineyi denkgelse bile yakabilirsin.alacağin makinenin kasasına hangi özellik gurubu objektif takıldığı broşürde belirtilmiştir.tablolarda mutlaka yazar iyice incele. mesela nikon kullananlar sb800 flaş takarlar.ama objektif foryalarına bakmaz çekerler. fotolar kömür gibi.

Tarih: 17 Ekim 2007, 20:34 - İp: 88.***.**0.86
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

koc,

Dikkat ediyorum her forumda Canon tavsiye ediyor,baska markalari yerden yere vuruyorsun.Canon'un sana ihtiyaci yok.

1-Canon'a alman mali diyecek kadar bilgisiz birisin
2-Arkadas Pentax objektiflerim var diyor,sen Canon al diyorsun.
3-Benin elimdeki eski Nikon objektifler Dijital makinam ile calisiyor,nereden cikardi eski objektifler calismaz diye,en azindan hepsi.
3-Hayatinda sb800 ile cekim yaptin mi ? Nikon objektif kullandin mi ? Sen fotograf cekmesini bilmiyorsan her makina ile camur gibi fotograflar gelir.

Sonuc : Once bilgi sahibi ol ,sonra fikir sahibi olursun.

Tarih: 17 Ekim 2007, 22:59 - İp: 78.***.**1.115
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Cancaner ,ben de bir soru sormak istiyorum.bir Minolta SLR alsam ileride dSLR aldığımda(mesela Sony A700 ile) kullanabiliyor muyum bu objektifleri.Hangi tip objektifler kullanılabilir yardımcı olursan çok sevinirim.

Tarih: 17 Ekim 2007, 23:27 - İp: 144.***.**1.24
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

tabiki o lensler Pentax digital makinelerde kullanılabilir. Uygun adaptörle başka makinelerdede kullanılabilirler. Hiç bir şey yanmaz.
Ben digital canon'da pentax, nikon, m42 vidalı bir sürü lens kullanıyorum.

Flaş ile lens bayonet uyumluluğunun ne alakası var ?

Arkadaşımız için en uygun seçim Pentax kullanmak olacaktır.
SMC lensler gayet iyidir, ziyan etmeyin. Sadece manuel kullanmak durumdasınız, otoatik olarak netleme vs yapamazlar o kadar. Aslanlar gibi kullanılırlar.

Bilmediğiniz konularda yorum yazmamanız daha uygun olur. İnsanları yanıltmayın.

Tarih: 17 Ekim 2007, 23:31 - İp: 88.***.**5.209
  • 1