denizsecilen
denizsecilen (üye)
Bursa / Amatör

35mm Film Çekimi

iyi günler 100 yada 200 asa değerinde en canlı renkleri veren film hangisi acaba ?

Tarih: 14 Nisan 2012, 17:18 - İp: 94.***.**5.184
eeccuu
eeccuu (üye)
Konya / Amatör

benim görüşüm fuji filmden şaşma derim

Tarih: 15 Nisan 2012, 01:59 - İp: 188.***.**4.97
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Dia pozitif film hem renk hem de keskinlik açısından en iyi sonucu verir, tek sorun nereden tedarik edeceğiniz ve nerede banyo ettireceğinizdir, E6 (pozitif filmin banyo prosedürünün kodu E6'dır) banyo ettirebileceğiniz yerleri önceden tespit edin. Siz büyük ihtimalle postayla İstanbul'a yollamak zorunda kalacaksınız.

Manzara forografları için en cart renkler Fuji Velvia'dır, insan portre çekimleri için en doğal renkler Fuji Provia'dır. Piyasada bulabileceğiniz yegane alternatif ise Kodak Ektachrome'dur.

Negatif filmde ise ben Fuji kullanıyorum (üzerinde yazmasa da sanırım modeli Superia), gayet memnunum. Yalnız, negatif filme C41 banyosununu kimin yaptığı çok önemli. Adam gibi renkleri tutturmak için filmin ve banyo kimyasallarının bayat olmaması, banyo eden adamın da ne yaptığını biliyor olması çok önemli.

Negatif filmde Fuji natürel, Kodak ise sıcaktır (sıcak : tonların sarı-turumcuya meyletmesi)

Tarih: 15 Nisan 2012, 10:29 - İp: 85.***.**3.132
ismailfidan
ismailfidan (üye)
İstanbul / Amatör

kodak 200 , fuji 100 , tudor 100 kullandım.aralarından en çok beğendiğim tudor oldu.kontrast ını çok beğendim.değişik bi rengi var.kodak 200 ü hiç beğenmedim.çok fazla gren vardı.fujide güzel denilebilecek kıvamdaydı.

Tarih: 19 Nisan 2012, 13:33 - İp: 46.***.**7.217
denizsecilen
denizsecilen (üye)
Bursa / Amatör

teşekkür ederim hepinize

Tarih: 20 Nisan 2012, 22:35 - İp: 94.***.**1.40
  • 1