bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

25 Yıllık Zenit!!

ya bende takriben 25 yıllık zenit marka bi foto mak. var perde ayarı bozuk sanırsam.çekince çok güzel fotoğraflar çekiyor ama bazende sorun çıkarıyor.nerde yaptıracağımıda bilmiyorum atmak da istemiyorum yardımcı olan birisi çıkarsa çok teşekkür etcem!!

Tarih: 11 Nisan 2007, 17:16 - İp: 81.***.**0.168
mrtgkce
mrtgkce (üye)
Bursa / Amatör

Duyduğuma göre ZENIT lerin seri numaralarının ilk iki rakamı imal yılını gösteriyormuş. Mesela daha önce kullandığım, portfolyomda fotoğrafları olan ZENIT 12xp nin seri numarası 86 ile başlıyordu. Yine portfolyomda fotoğrafları bulunan plastik kasalı, gıcır gıcır, flash hot-shoe kapağı ve vizor lastiği dahi mevcut olan ZENIT 412LS nin seri numarası 02 ile başlıyor sanırım o da 2002 model. Ayrıca sizdeki makinenin belki perdesi iyidir de pozmetresi çalışmadığı için bazen yanlış değerler verip aşırı ya da az pozlanmış fotoğraflar eldeediyorsunuzdur.. Ayrıca eğer forumda ZENIT diye aratırsanız eğer ben daha önce denk gelmiştim birisi ZENIT leri tamir eden bir yer tarif etmişti sanırım, o konuyu bulabilirsiniz..

Tarih: 11 Nisan 2007, 17:29 - İp: 88.***.**6.117
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler mrtgkce çok saol çok minnetarım.o makinanın hem manevi değeri hemde eski olduğu için bi değeri vardır benim için!yardımın için saol!dediklerini yapacam hemen!

Tarih: 11 Nisan 2007, 17:32 - İp: 81.***.**0.168
  • 1