cedric55
cedric55 (üye)
Samsun / Amatör

Üçayak

arkadaşlar herkese merhabalar.bi tane tripod almayı düşünüyorum.bende canon s5 modeli var.sizce nasıl birşey almalıyım.piyasada 30 40 liralık tripodlar işimi görür mü?çok pahalı ürünler de olduğu için kafam karışıyo.birde dslr yada kompakt model için farklı mı bu aletler yoksa standart mı?yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Tarih: 5 Haziran 2008, 19:58 - İp: 81.***.**3.220
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

..Babacım sen O ya da bu işimi görür mü demişsin de böyle sağlıklı cvp alamazsın...Tamam... hepsi işini görür... Ama........ Her tripod farklı... Nerede ne çekiminde kullanacann..?? biraz ağır malzemeden olmasında fayda var... O sert plastiklerden yapılmışları var bir de.. onları hiç tavsiye etmem... Rüzgar bile sallıyo tripodu...!!!!! sen yine de marka model önemli deil.... biraz ağır olacak... ona bakarak seçimini yap...!!!!!!!

Tarih: 16 Haziran 2008, 02:51 - İp: 62.***.**5.212
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Hocam kompakt slr makineler zaten haiftir..Yanılmıyorsam s5 de en fazla 300-400 gr dır..Onun için alacağınız tripot çok ta önemli değil..Ucuzlarından alacağınız her türlü tripod işinizi görür..

Tarih: 16 Haziran 2008, 12:41 - İp: 88.***.**2.18
yolsuz
yolsuz (üye)
Antalya / Meraklı

bende tripod almayı düşünüyorum canon eos 40D 28-135 lens var.doğa,manzara vs. fotolar çekicem bu tripodun boyu nekadar olmalıdır vs.vs. yardımcı olursanız çok memnun olurum.fiyat max.40 ytl düşünüyorum sizce.?

Tarih: 31 Temmuz 2008, 16:38 - İp: 88.***.**3.123
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

Tripodun boyu sizin boyunuzla ilişiklidir.40d ve objektifinizle kullanacagınız 40 ytl lik tripod işinizi görmez tam anlamıyla ama tripod kullanmak hem alışkanlık hemde disiplin isteyen bir mevzu.İsterseniz öle ucuzlarından alın bakın bakalım gercekden tripod kullanıyormusunuz.O na göre değiştirirsiniz.Bende manfrotto 055xprob ve 222 heald var ve bazen bu bile yetersiz kalabiliyor.söyledigin rakamın 10 katından fazla bu set.dedigim gibi kullanım için alıp bakabilirsin onları.bende de vardı sonra bir arkadasımı hediye ettim.

Tarih: 7 Eylül 2008, 17:00 - İp: 85.***.**0.184
coexist
coexist (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaşlar ankara'da oturanlar için konuşayım gimsa'da 11.50 Ytl'ye güzel bir tripod var ve piyasada ki standart 30-40 ytl'lik tripodlar ile aynı özelliklerde. ben bugün bir tane aldım. benim gibi yeni başlayan ve amatör kullanıcıların oldukça işini göreceğini sanıyorum, güzel bir tripod çünkü(terazi bile koymuşlar 10 liralık tripoda). bende canon s3 ve fujifilm s9000 için kullanacağım bu tripodu.

Tarih: 12 Eylül 2008, 21:24 - İp: 88.***.**8.14
  • 1