ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tripodu Nasıl Taşıyorsunuz?

Mesela bir geziye, kuş gözlemeye, İstanbul'da adalara, vs. uzun sürecek bir fotoğraf mesaisine gidiyorsunuz. Yanınıza tripod almak kesin gerekli. Ama onlar da mübarekler çok iri ve bazen ağırlar. Bunu nasıl yanınıza alırsınız? Yani tripodların kendi çantaları mı olur, yoksa hem tripodu, hem makineyi, hem lensleri, tüm gerekli şeyleri topyekün içine alan büyük fotoğraf çantaları mı olur?

Son olarak, birbiri içine çok geçerek kapalı haldeyken boyutları küçük olan tripodlar var mıdır? Fiyatları pahalı mıdır? Ben biraz araştırdım ama bu tarz bir tripoda rastlayamadım.

#ousahin' tarafından 22.08.2006 23:25:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ağustos 2006, 22:10 - İp: 212.***.**3.150
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,
manfrotto 190clb ve 141rc den oluşan tripodum var. 70cm manfrotto çanta ve 190clb için omuz askısı aldım. tripod toplu halde iken 65cm civarında çanta içerisine sığıyor. şehir dışına çıkarken çanta ile, şehir içinde ise çantadan çıkartıp omuz askısı ile kullanıyorum.

www.metrofotograf.com dan

manfrotto 190clb + 141rc tripod kafa yaklaşık 230YTL
manfrotto 70cm çanta + omuz askısı yaklaşık 80YTL

4 ay kadar önce almıştım ve Euro olarak ödemiştim. Ortalama YTL olarak bu rakama geliyor. Güncel fiyatlarını sitesinden kontrol edebilirsin.

Celil.

Tarih: 23 Ağustos 2006, 09:29 - İp: 213.***.**2.146
ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Selamlar Celil bey.

Teşekkür ederim bilgiler için. Sitede başka çantalar ve değişik ürünler de varmış. Yardımcı oldu. Sağolun.

Tarih: 24 Ağustos 2006, 23:27 - İp: 212.***.**3.150
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bir aralar bir tripotum vardi 30YTL gibi bir fiyata almistim Akita idi galiba markasi, ic-ice geciyordu 40-50 cm kadar kaliyordu uzun bir cantasi vardi onunla tasiyordum, ise yariyordu bayaa. ne oldu o tripota bilmiyom valla verdik birine gitti
du bi dakka benim bir de Panasonic SD kart vardi ona ne oldu acaba ben bi arastirayim bunlari soyulmusuz resmen

Tarih: 31 Ağustos 2006, 13:29 - İp: 81.***.**7.8
  • 1