b.erkman
b.erkman (üye)
İstanbul / Firma

Sekonıc Prodıgı Color C-500 Çıktı!

Arkadaşlar Selam

http://www.zoomithalat.com/public/urun.aspx?id=1219

Adresinde yer alan Sekonic C-500 dijital ve film uyumlu ısı ve ışık ölçer ürün piyasaya yeni çıkmış.

• Dijital ve Film Uyumlu

Prodigi Color C-500 ve C-500R (kablosuz mandal) dijital yada film hassas ayarını seçerek renk ısısını ve karşılık değerlerini (LB/CC indeks veya filtre numaraları) ölçer ve gösterir. Dijital ayarda* dijital kamera sensörlerinin (Visual Renk Isısı) renk karakteristiğine göre eşleme yapar. Film ayarı ise geleneksel film (Fotoğrafik Renk Isısı) renk karakteristiğine göre eşler. Sadece bir renk ölçer ile hem dijital hem de film, renk karakteristiği ölçmek günümüz fotoğrafçılarına mükemmel kontrol ve hassas renk çoğaltma kolaylığını sağlar.

* Prodigi Color C-500 serisi, dijital kameralarda olduğu gibi, insan gözünün renk algısına göre tasarlanmıştır.

Prodigi Renk C-500 serisi 4 renk sensörüne sahiptir: kırmızı sensörlerden biri dijital (Rd), diğer kırmızı sensör ise film (Rf) karşılıktır. Ayrıca bir adet yeşil sensör (G) ve bir adette mavi sensör (B) bulunmaktadır. Muvazaalı spektrum kullanılarak* (patent beklemede), Sekonic seçilebilir dijital veya film ayarlı Prodigi Color renk ölçeri geliştirmiştir.

* Simulated spectrum (patent pending) is a Sekonic software solution that emulates the blue and green channel color response for both digital and film.

• Kablosuz Radyo Tetikleme Ayarı (Sadece C-500R model)

Prodigi Color C-500R, gömme radyo verici modüle (built-in radio transmitter) sahip ilk renk ölçerdir. Elektronik flaş ünitelerinin renk ısısı ölçümleri 100 feet uzaklığa kadar kablosuz gerçekleştirilebilir. Gömme Radyo Verici, PocketWizard® radyo tetikleme sistemine uygundur. Kablosuz Radyo Tetikleme modu, 32 dijital kod kanalı (1-32) ve 4 Quad-Triggering Zone sunmaktadır.

• Aydınlık Ölçümü

Prodigi Color C-500 serisi, aydınlık ölçümü (ışık kaynağının parlaklığı veya yoğunluğu) sağlayabilme özelliğine sahiptir. LUX (lx) veya Foot-Candle (FC) ile ölçüm değerleri gösterilir.

• 3 Ölçülü ve Belirtilmiş Değerler

1. Renk Isı Göstergesi (Kelvin): Dijital ve film modu için
2. LB/CC İşaret Göstergesi: (Işık Denkleştirme/Renk Dengeleme Katalogu) Bu değerler direk olarak dijital kamera renk ayarları menüsüne girilebilmektedir.
3. LB/CC Filtre Numarası Göstergesi: (Işık Denkleştirme/Renk Dengeleme Filtre Numarası) Bu değerler Kodak Wratten, LEE veya Fujifilm filtrelere uygun gelmektedir.

• Diğer Fonksiyonlar;

1. Preset White Balance/Renk Dengeleme Fonksiyonu (1- 19)

2. Hafıza Fonksiyonu

3. Otomatik Elektro- Luminescent (EL) Backlight LCD Ekran

4. 6 Özel Fonksiyon

I. Kapak hızı adımları (Full, 1/3 adım veya ½ adım)
II. Seçilmiş renk ısısı artırma (100K veya 10MKˉ¹ adım)
III. LB katalog görüntü adımı (1MKˉ¹, 1daMKˉ¹ adım, w/o ondalık nokta, 1daMKˉ¹ adım ondalık nokta ile)
IV. LB filtre numara göstergesi (Kodak/LEE veya Fujifilm)
V. Otomatik kapama ayarı (20, 10, 5 dakika veya ayarsız)
VI. Aydınlatılmış ölçüm ayarı (No display, both lx & FC, either lx. or FC)

5. Flaş ve ortam ışığı ölçümleri: Prodigi Color flaş ve ortam ışığı ayarını aynı anda ölçebilir. Flaş ölçüm hassasiyeti yüksek (H) oran (f16 dan f90.9) veya düşük (L) oran (f2.8 dan f22) şeklinde ayarlanabilir.

6. Güç Kaynağı: Kolayca uygun AA bataryalar ile kullanılabilir. Şarj edilebilir bataryalar ile kullanılabilir.

7. Kullanıcı dostu tasarım: Pratik anahtar şekli ile daha az düğme ile rahatlıkla kullanılır. Prodigi Color Sekonic’in popüler Jog teker ve kilit hareketi kolay ve çabuk uygulama imkânı sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Tip Dahili 4 sensörlü, dijital ve film uyumlu renk ölçer
Işık Alma Metodu Gelen Işık
Işık Reseptörü 270° (yatay) pimli yassı dağıtıcı
Işık Alma Elemanları Görünür aktarıcılı silikon foto diyot (4 sensör)
Ölçüm Tipi Dijital Mod Visual Renk Isısı (Renk ısısı ölçümü, renk eşleme fonksiyonu ortalamasına dayanır.)

Tarih: 3 Haziran 2008, 11:38 - İp: 88.***.**4.170