malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Lowepro Fastpack 250 Çanta Öneririm

Merhabalar,
Daha önceden kullandığım Delsey'in omuz askılı çantasının yerine bir ay önce Lowepro'nun Fastback 250 sırt çantasını aldım. Kullanım açısından çok daha rahat bir çanta. Arka kısmında bilgisayar taşıma kısmına bilgisayar ile birlikte 2-3 magazin veya kitap sığdırabiliyorsunuz.

Fotoğraf Makinesi bölümüne büyük bir makineyi, uzun veya kısa bir lensle koyduktan sonra iki adet te orta boy lens sığduırabiliyorsunuz. Mesela geniş açı bir lens ve 50 mm bir lens, ayrıca bir adet telefoto lens rahatlıkla sığıyor. Bunun yanında makinenin şarj aleti, kart okuyucusu gibi aksesuarı ile birlikte kablolarını koyabiliyorsunuz.

Çantanın üst kısmında ise kişisel bazı eşyalarınızı koyabileceğiniz yeterli boyuta sahip kısım bulunuyor. Bu kısım da tahmini 5-6 litre ebatında ve ilave bir iki lensinizi kendi çantaları ile taşıyabilecek kapasiteye sahip.

Fastpack'in en önemli özelliği ise fotoğraf makinesine istediğiniz zaman kolaylıkla ulaşarak çekim yapabilmeniz. Çantanın alt kısmı yandan kolaylıkla açılıyor, ve siz çantayı sırtınızdan indirmeden, sadece tek omuza asılı olarak fotoğraf makinesini çıkarabiliyorsunuz. Ayrıca bu açılan kısmın fermuarı tamamen açılmasına izin verilmemesi, diğer ekipmanın güvenliğini sağlamak açısından bir de güvenlik kilidi eklenmiş.

Diğer Lowepro çantaların çoğunda çantaya özel yağmurluk varken, bu çantada eklenmemiş. ama zaten kumaşı su geçirmez kumaştan yapıldığı için bu konuda sıkıntı çekmiyorsunuz. Ben yarım saat kadar çok ağır olmayan yağmur altında kaldım, ve bunu küçük bir test olarak sayarsak, herhangi bir sorun çıkarmadı. Tabii birkaç saat yağmurda kalırsanız orasını bilemem, henüz o kadar uzun bir test yapmadım.. Ayrıca tripod için diğer sırt çantalarındaki gibi taşıyıcı bulunmuyor.

Genel itibarıyla Lowepro'nun Fastpack 250'sini sırt çantası almayı düşünenlere özellikle tavsiye ederim. Taşınabilirliği, kolay kullanılırlığı açısından birçok fotoğrafçı tarafından kullanılabilir diye düşünüyorum. Kendi deneyimlerime göre sırt çantası taşıma açısından en kolayı..

Herkese bol fotoğraflı günler dilerim..

#malkocy' tarafından 07.08.2010 19:26:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Mart 2010, 15:53 - İp: 58.***.**0.29
semihkurtoglu
semihkurtoglu (üye)
İstanbul / Meraklı

Fiyatı ne kadar acaba ?

Tarih: 6 Mart 2010, 17:20 - İp: 78.***.**4.97
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben yurtdışından 150 TL'ye aldım.. Sanırım Türkiye'de de 200 TL'nin altındadır..

Tarih: 6 Mart 2010, 19:48 - İp: 58.***.**0.29
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Kata sling kullanıyorum, çok memnunum...

Tarih: 6 Mart 2010, 20:11 - İp: 78.***.**1.226
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sling çantalar da kullanışlı, ama kanımca sadece fotoğraf çekerken kullanılabilecek çanta tipleri. Sırt çantaları, günlük hayatta, seyahete giderken taşıyabileceğiniz, ayrıca uçakla çok seyahat edenler için, uçakta yanınıza alabileceğiniz, tam donanımlı çantalar..
Uploader çantaları kullanmadım, ama sırf fotoğraf çekmek için arazide çok kullanışlı olabilecek kanısındayım.

Tarih: 6 Mart 2010, 21:01 - İp: 58.***.**0.29
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

kata nın sling modeli hem sling yani tek bantla çapraz hemde gizlenen ikinci bantı ile tam sırt çantası olabiliyor

Tarih: 6 Mart 2010, 22:32 - İp: 78.***.**6.163
deniz0650
deniz0650 (üye)
Ankara / Firma

lowepro fastpack 250 düşünenler için fiyatım 105$ kdv dahildir...

Tarih: 10 Mayıs 2010, 09:02 - İp: 78.***.**3.168
null
null (üye)
Bursa / Amatör

malkocy,

15.4" laptop sığar diyor, benimkisi 15.6" sığar mı acaba?

Tarih: 5 Ağustos 2010, 14:36 - İp: 78.***.**0.100
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba, laptop kısmının bir köşeden diğer köşeye ölçüsü 18 inç. Yani sizin 15.6 inç laptopunuz da sığacaktır.

Tarih: 7 Ağustos 2010, 19:23 - İp: 58.***.**1.0
  • 1