kurumali43
kurumali43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kopyalanamayan Dvd Nasıl Yapılır

Arkadaşlar üniversite öğrencileri eğlence yapmışlar bizide kamera çekmeye çağırdılar. (Ayrıca mezuniyet balosu var ondada 300 kişi olacak.) Toplamda 100 kişi. görüntüleri dvd yaptım. dvd almak için adını yazduran 10 kişi . kopyalanamayan dvd yapmak istiyorum. nasıl bir program önerirsiniz ?

Tarih: 22 Mart 2011, 10:56 - İp: 94.***.**5.60
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

öyle bişey mümkün deil cd lerin hepsi kopyalanabilir. kopyalanmayan cd olsa ilk microsoft kullanır :D

Tarih: 22 Mart 2011, 17:06 - İp: 78.***.**3.243
kurumali43
kurumali43 (üye)

mutalaka çözen olacaktır . basit programlarla bu iş yapılıyor diye biliyorum ama. nette aradım bulamadım

Tarih: 22 Mart 2011, 19:32 - İp: 94.***.**5.60
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Zor..
Filmlerin bile kopya koruması kırıldı..

Anlaşmayı farklı yapmanız gerekir belki. İçlerinden bir sorumlu seçip en az şu kadar dvd alınacak diyip parasını toplamasını isteyebilirsiniz. Para toplandıktan sonra DVD leri teslim edersiniz.

Zaten kopya koruma da yapsanız yine almazlar. Baştan alın yada parayı..
Her türlü o görüntü alınır ordan..

Tarih: 23 Mart 2011, 03:50 - İp: 78.***.**1.251
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Kopyalanamayan Dvd Nasıl Yapılır

böyle bişey yok

Tarih: 24 Mart 2011, 00:56 - İp: 88.***.**4.89
wemark
wemark (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Herkese Merhaba. Kopyalanamayan DVD yapılır fakat bunu evde uygulayamazsınız. Çünki sanayi ortamında DVD'yi yakarak değil Çelik kalıp ile yapılır ve DVd'nin üzerindeki sectorlerde boşluklar bırakılır ve o boşlukların bir yazılım vasıtası ile atlanması sağlanır. o yazılımda dvd deki boş sector'un başına boşluğu atlaması için boşluğun sonuna da kaldığı yerden devam komutu verilir. Eğer siz bu dvd yi evde kopyalamaya çalışırsanız. Kayıt programızın kopyalarken o boş yere geldiğinde dvd bitti zannederek kaydı durdurur. Firmalar Kopyalanmayan dvd ler yapmazlar. Çünki Firmaların tanıtımlarını ve yayılmalarını engellemiş olurlardı. Düşünsenize Microsoft Windows'un kopyalanmayanını yapsaydı bu kadar yaygın olabilirmiydi ? Zaten her aldığınız orijinal DVD veya CD nin 2 adet kopyalama hakkı vardır. Eğer kopyalanmasaydı o haktan mahrum olurdunuz.

Tarih: 2 Nisan 2011, 14:26 - İp: 78.***.**6.225
kurumali43
kurumali43 (üye)

konuyu tazeleme ihtiyacı duydum.
Hepimiz biliyoruz ki korumaların hepsi kırılabilir ama benim işime basit bir koruma da yarayabilir.
1 yıldan beri bu sorunumu çözemedim. dvd ye şifre konuluyormuş. program aradım buldum ama indiremedim. veya nasıl yaparız. bu konu hakkında bilgi sahibi olan yokmu

Tarih: 21 Mayıs 2012, 15:50 - İp: 78.***.**2.252
cuteftp
cuteftp (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hortlatayım konuyu. Ben video konusunda kopyalanamayan dvd yapıyorum. Kopyalanabilmesinin tek yolu var. o da çoook uğraştırır.

Tarih: 25 Mayıs 2018, 17:21 - İp: 91.***.**5.68
  • 1