trenci
trenci (üye)
Uşak / Meraklı

İki Tripod Arasında Kararsız Kaldım

merheba arkadaşlar...

Ankara Tripod fotoğrafçılıktan çanta almıştım ancak ürün gelince beğenmedim. Kaliteli bir ürün olmasına ve ölçülerini bilmeme rağmen çanta gözüme çok büyük geldi. sağolsunlar triop foto ile yaptığım görüşmede tirpod ile değiştirmeyi kabul ettiler.

forumda açılan tripod başlıklarını tek tek inceledim. iki ürün arasında kararsız kaldım. daha önce hiç tripod kullanmadığım için tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

http://www.tripodfoto.com/urun.php?PID=2547

http://www.tripodfoto.com/urun.php?PID=2794

bunların dışında (tripod fotodan olmak ve 200 Tl civarında olmak koşuluyla) tavsiyelerinizi alabilirim.

şimdiden teşekkürler...

Tarih: 15 Nisan 2009, 14:12 - İp: 78.***.**4.88
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Manfrotto'yu alın.

Tarih: 15 Nisan 2009, 16:38 - İp: 88.***.**3.75
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

banada ilki daha iyi bi aletmiş gibi gorundu,ama estetik olarak, yoksa cok anladıgım soylenemez..
cuneyt abi daha bilgili sonucta

Tarih: 15 Nisan 2009, 17:51 - İp: 78.***.**4.25
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

slik olanın açık gri olanını kullanmıştık. Ve alttaki görüntüdeki çevirmeye yarayan kısım nedenini anlamadığımız sebepten kırıldı.

Tarih: 15 Nisan 2009, 21:21 - İp: 88.***.**8.150
mehmetcihan
mehmetcihan (üye)
İstanbul / Amatör

Değerli kardeşim, kesinlikle mafsal kafalı bir tripod öneririm. Çok esnek ve kullanımı kolay, sağlamdır. 200 lirayada bulman mümkün.

Örnek bir kafa bağlantısı veriyorum.

http://www.amazon.com/Manfrotto-486RC2-Compact-Connect-System/dp/B00009R6MQ

Tarih: 15 Nisan 2009, 21:43 - İp: 85.***.**3.152
trenci
trenci (üye)
Uşak / Meraklı

teşekkürler arkadaşlar...

mehmetcihan abiden başlayayım;
abi senin önerdiğin kafa sadece 140 TL, tripod hariç. bana da senin dediğin daha mantıklı geldi ama bütçe meselesi.

ocaklılar abi; ben de onu düşündüm, boy olarak daha uzun olduğu için ama, bir de daha çok tanınan marka. ama bunda su terazisi ve asansör kafa yükseltme yok. bunların ne kadar ve ne işe yaradığını çok da bilmediğimden başlığı açtım zaten.

gaijin; bana da silk daha estetik geldi, su terazisi ve asansör kafa yükseltme de var. ayrıca aşağıya makina takılması da avantajlı gibi geldi ama boyu kısa; 1,30 mt. boyun eksisi ne kadar olur bilmiyorum.

remi, uyarın için teşekkürler. söylediğini düşüneceğim. ama manfrottoda aynı sorunu yaşamayacağımız kesinmi. sonuçta ben hobi amaçlı kullanacağım, siz gibi ağır yük altına sokmayacağım.

(NOT: yaşım 37. resimlerini gördüğüm için mehmetcihan ve ocaklılara abi diye hitabettim. gaijin ve remi; benden büyükseniz affola.)

Tarih: 15 Nisan 2009, 22:23 - İp: 85.***.**9.52
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

benim yaş 26

abi

Tarih: 16 Nisan 2009, 07:06 - İp: 88.***.**8.150
erhansanca
erhansanca (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Trenci, Merhabalar. Iki tripoda da baktim. Ikisininde tasima kapasitesi 2,5 kg. Kullanicaginiz makina ve lensin toplam agirligi ne kadar? SLR makinalar ile duzgun olmayan yuzeylerde denge konusunda problem cikarabilirler. Ayrica asansor kafalar daha agir makinalari daha hassas ayar yapmak icin ideal. 2.5 kg tasima kapasiteli bir tripod icin cokta gerekli degil. Ustelik daha yavas kaliyor. Bu ikisi arasinda manfratto daha iyi bir secim olacaktir.

Tarih: 16 Nisan 2009, 17:53 - İp: 62.***.**3.186
trenci
trenci (üye)
Uşak / Meraklı

erhansanca;

Nikon D90 ve 16-85 vr var şimdilik...

asansör faydalı birşey yani; o da silk'de var...

peki ya su terazisi, o şartmı???

#trenci' tarafından 17.04.2009 00:16:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2009, 00:14 - İp: 88.***.**5.236
sholder
sholder (üye)
İstanbul / Meraklı

Sayın Trenci,
İki tripod aynı sınıfta araçlar. Manfretto bazı fonksiyonları eksik gibi görünüyor fakat bu fonksiyonları olan modelleri çok daha pahalı bu model özel tasarlanmış bir compak model. Aradaki farklar çok gerekli değil. Slik markasını tanımıyorum ama manfretto en iyilerden kalite olarak pişman etmez.

Tarih: 18 Nisan 2009, 22:39 - İp: 88.***.**5.16
  • 1