semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Hangi Sd Kart Markası İyi??

KINGSTON 256MB SECURE DİGİTAL CARD ile SANDISK 256MB SECURE DIGITAL CARD karşılaştırsanız hangisi daha kaliteli??Hangisini tercih edersiniz??Ve neden??

Aralarında bir fark yok demeyin..İlla ki vardır farkları..Sizce Sandisk mi iyi,Kingston mu??

Tarih: 3 Temmuz 2004, 22:25 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Sandisk

Tarih: 3 Temmuz 2004, 22:28 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Neden?

Tarih: 3 Temmuz 2004, 22:35 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Fark yok demeyin diye yazmissin fark olmamasina ragmen birini tercih ettim Sandisk devamli gördügüm bir marka.

Tarih: 3 Temmuz 2004, 22:41 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili semioli,

Aralarında gerçekten fark yok al birini vur ötekine,bozacının şahidi şıracı, üzüm üzüme baka baka kararır ,kazan yuvarlanmış kapağını bulmuş ...
Sen en uzun garanti süresi olup da en ucuz hangisi ise onu al..

Tarih: 4 Temmuz 2004, 02:37 - İp: yok
usta
usta (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

müşterilerimize sürekli sandisk veriyoruz hiç şikayet gelmedi..
soranlarada bu nedenden dolayı sandisk öneriyorum..
sevgiye kalın

Tarih: 9 Temmuz 2004, 10:55 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Sandisk in 5 yıl garantisini olduğunu biliyorum... (uzun bir süre 5 YIL)... Bende Sandisk SD kullanıyorum... ama makinadan hiç çıkartmadım... şu ana kadar bir problemi yok.. Amerikadada en çok satılan marka... SDnin yaratıcılarından...

Tarih: 9 Temmuz 2004, 11:30 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

sandisk iyidir

Tarih: 13 Temmuz 2004, 22:27 - İp: yok
buzveatesh
buzveatesh (üye)
Kocaeli / Amatör

Kingston deyince aklima Bilgisayar RAM'i geliyor önce... (Gerçi bende Kingston'un USB belleği var ama)
Sandisk deyince aklima Fotoğraf makinalarında kullanılan hafiza kartlari geliyor...

Tarih: 29 Nisan 2006, 15:19 - İp: 81.***.**9.195
baykaran
baykaran (üye)
İstanbul / Meraklı

buzveatesh....sence biraz geç olmadımı? 2 sene rötarlı [>:D

Tarih: 29 Nisan 2006, 22:40 - İp: 85.***.**0.99
keskinv
keskinv (üye)
İzmir / Amatör

Aslında SD kart alırken, özellikle video çekimi yapıp yapmayacağınıza bağlı olarak bir kart seçimi daha doğru olur. Kullandığınız dijital makinanın hızı da önemli tabii. Piyasadaki SD kartların hepsinin üzerinde aktarım hızı yazılı değil.

Normal fotoğraf çekimi için hız çok önemli değil. Yalnızca fotoğraf çekildikten sonra karta aktarılırken bekleme süresini etkiliyor.

Geçen hafta Kingston 1 GB mini SD kartını aldım. Yanında SD adaptörü ile birlikte satılıyor. 70 YTL ve hızı yazmıyordu. İntternetten arayıp buldum. Hızının 7.5 MB/s olduğunu öğrendim. Bu hız video çekimi için de yeterli oluyor.

Kartın üzerinde "life time warranty" diyor. Yani 5 yıl, 10 yıl değil, ömür boyu. Daaha düşük kapasiteli olanlar da var. Doğal olarak fiyat ta daha düşük olacaktır. Tavsiye ederim.

Tarih: 7 Mayıs 2006, 15:06 - İp: 85.***.**5.0