ufiser
ufiser (üye)
İstanbul / Amatör

Hangi Epson Scanner?

Ben bir tane scanner almayı planlıyorum ancak iki tane arasında kaldım. biri epson 2480
diger 2580. durumum ancak ikisinden birini almaya musayit. kötü bir scannerda almak istemiyorum hangisini almam iyi olur?
(belki beşka bir markada tavsiye edebilirsiniz)

Tarih: 27 Mart 2005, 21:29 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

bende eski model bir epson scanner (perfection photo 1200) var ve çok memnunum. ama bu yeni modellerin dia tarayıcıları 35 mm ile sınırlı. daha büyük boyutlu diaları tarayamıyorsunuz. hangi modelde var bilmiyorum ama kapaktan aydınlatmalı olanları veya dia taramak için ayrıca takılabilen kapağında lamba olan scanner'leri tercih edin. benimki bu son saydığım gibi. yok, dia taramam diyorsanız, o zaman 2480 bile işinizi fazlasıyla görür. ayrıca epson'larla birlikte gelen yazılımlar da çok iyi. (benimkiyle birlikte adobe photoshop limited edition gelmişti!)

Tarih: 30 Mart 2005, 09:39 - İp: yok
ufiser
ufiser (üye)
İstanbul / Amatör

evet ben gidip 2480 i aldım. çokta guzel bir alet 35mm dia negatif, pozitif herşeyi gayet guzel tarıyor maşallah :D
dediğiniz gibi kapağında bir lambası va ancak herdefasında yanlız 3 tane dia yı taramaya izi veriyor. ama diger 3 unu yerine yerleştirmek problem değil. ufak bi aparatla yapıyor bunları

Tarih: 31 Mart 2005, 23:05 - İp: yok
digiworld
digiworld (üye)
Giresun / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba kardes bende epson 3200 scanner var gayet iyi sonuç veriyor.yüksek çözünürlükte tarıyor ayrıca rol film,layka film tara biliyorsun ben çok memnunum

Tarih: 30 Nisan 2005, 15:36 - İp: yok
yyp
yyp (üye)
Ankara / Firma

kardeş sen epson 3170 al gerisini düşünme

Tarih: 13 Mayıs 2005, 19:06 - İp: yok
ugurluhan
ugurluhan (üye)
Giresun / Amatör

Bende de Epson 2480 var. Negatif film tarıyorum. Tek kelime ile BERBAT sonuç veriyor. Çok yavaş ve kötü tarıyor. Sizde nasıl iyi anlayamadım.

Tarih: 6 Haziran 2005, 15:57 - İp: yok
iestarla
iestarla (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

uğurluhan çok kötü derken bilerekmi söyledin yoksa başkalarından mı duydun ben 2400 perfectıon kullanıyorum yaklaşık 7000 resim ve dia taradım sonuçlar memnun edici ayrıca arkadaşların dediği gibi epson un yazılımıda çok güzel scanner Alan arkadaşıma hayırlı olsun derim isabetli bir karar vermiş

Tarih: 20 Haziran 2005, 13:23 - İp: yok
  • 1