alperguncan
alperguncan (üye)
Manisa / Meraklı

D90 İçin Darbe Koruyucu

Arkadaşlar Merhaba,

Tripodfoto da d90 için özel üretilmiş bir ürünle karşılaştım. Bir çeşit plastikten imal edilmiş ürün, cihazı sımsıkı sarıyor ve darbelere karşı koruyor. Fiyat biraz uçuk fakat işe yarayacaksa sorun değil.

ne dersiniz işimi görür mü ? ya da gerek var mı ?

Ürün İlanı

Tarih: 31 Mart 2011, 01:08 - İp: 88.***.**7.174
fgfhgkfhvkhvyh
fgfhgkfhvkhvyh (üye)
Aydın / Amatör

merhaba, bu ürünler fotoğraf makinesinin gövdesini darbe çizik ve kullanımdan kaynaklanan parlamalara karşı koruyan silikon benzeri bir madde.kopması ve yırtılması çok zor(yine de denemeyin ve elastik.bende bu ürünün eos 550D için olanından aldım.yalnız türkiyedeki satış sitelerinde fiyat çok pahalı 550D için olanı 70 tl fakat ben ebaydan 12 dolara satın aldım kargo ücretiyle 25 tl ye geldi.12 gün içinde de teslim aldım.makineye mükemmel uyum sağlıyor ve üzerindeki hertuşu enufak bir zorlanma olmadan rahatça kullanabiliyorsunuz.özellikle "ben makinemin üzerine titriyorum"diyorsanız şiddetle tavsiye ediyorum.iyi günler

Tarih: 31 Mart 2011, 12:29 - İp: 78.***.**4.2
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

para israfı

Tarih: 31 Mart 2011, 13:06 - İp: 88.***.**8.140
alperguncan
alperguncan (üye)
Manisa / Meraklı

efealev ve gaijin teşekkür ediyorum. fakat gaijinden mümkünse biraz daha ikna edici olmasını istiyorum. yani hocam, para israfı denecek kadar bir işe yaramıyor mu ? yoksa o yaradığı iş için 100 lira fazla mı ?

beni tedirgin eden bir başka durum ise bu koruyucu zımbırtı yüzünden, makinanın dokusuna uzak kalacak oluşum.

Tarih: 31 Mart 2011, 15:13 - İp: 88.***.**4.75
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

100 liraya iyi bir fitre alın..
ND GD polarize neyse artık.

Makineyi neden koruyacaksınız. Ne kadar ki ömrü. Kenarında köşesinde ufak tefek çizikler olsa ne olur. Ki olması da zor.. Titiz kullanımda..

Düşer ise dediğiniz zırhın da fayda edeceği kesin değil.

O kadar da nazik makineler değil bunlar.. Merak etmeyin.

Fotoğrafa harcayın..

Tarih: 31 Mart 2011, 21:55 - İp: 78.***.**9.21
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

turnusol da demiş. duserse o zırh sadece ustunde cizik olmamasını saglar. düşüşe bir etkisi olmaz (parcalar etrafa sacılmaz en fazla)
luzumsuz bir aparat oldugunu dusunuyorum. fazla pimpirikli olmaya gerek yok.
100 liranız cebinizde kalsın filtre almaya da gerek yok. cıkın bol bol fotograf cekin yeter.

Tarih: 1 Nisan 2011, 02:10 - İp: 88.***.**8.140
alperguncan
alperguncan (üye)
Manisa / Meraklı

verdiğiniz cevaplar için, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. dedikleriniz doğru. efealevin tavsiyesi dikkate değer. fakat sanırım fazla pimpirikli olmaya gerek yok. teşekkür ederim

Tarih: 2 Nisan 2011, 01:16 - İp: 78.***.**4.105
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Youtube da yanlış hatırlamıyor isem Digitalrev isimli bir kullanıcının enteresan bir videosu var. Nikon D80 ve Canon EOS 450D üzerinde bir deneme. Önce her iki makineye de sıcak kahve döküyor. Sonra her ikisini de merdivenden yuvarlıyor. Her ikisini de ayaklarının altına bantla yapıştırıp üzerinde yürüyor, sonra her ikisini de ateş tabancası ile biraz yakıyor, arada unuttuğum başka eziyetler de olabilir Tüm bunlara karşın kozmetik olarak mahvolmuş olsalar da her iki makine de hala fotoğraf çekebiliyorlar.

Bu bahsettiğim fantezi ya da kurgu bir video değil, DSLR makinelerin gerçekten ne kadar dayanıklı oldukları göstermeye yönelik bişey. O videoyu izlerseniz (elbetteki makinelerimizi koruyacağız ama) böyle üzerine silikon kılıflar takacak kadar hassas olmadıklarını göreceksiniz.

Tarih: 11 Nisan 2011, 15:52 - İp: 62.***.**2.1
narrator
narrator (üye)
Giresun / Amatör

bahsettiğiniz video D90 vs 550D

Tarih: 16 Mayıs 2011, 15:14 - İp: 88.***.**7.76
  • 1