şaman
şaman (üye)
Eskişehir / Amatör

Canon Pro1 Türkçe Kullanım Klavuzu

www.dijitalmakina.com dan bir canon pro1 sipariş ettim.fakat ürünün türkçe kullanım klavuzu yok.elinde türkçe klavuz olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Tarih: 29 Kasım 2005, 18:40 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Bayram arifesinde pro1 aldım. Sana yardımcı olabilirim ama Pazar gününe kadar zaman isteyeceğim. Bir de bir şey sormak istiyorum.

Neden Pro1?

Ben biraz pişman gibiyim. D70s kit 28-100,70-300,256cf alsaydım diyorum 800-900ytl daha ekleyip, ondan soruyorum...

Bir de Pro1 bataryası sorun pahalı, GP nin BP511 türü pili var İst Tahtakale de 40YTL buldum. Baştan pahalı geldi şimdi ise iki tane almayı düşünüyorum.

Sitede sanırım benden ve senden başka pro1 kullanan yok

Tarama işlemini bitiremedim. En kısa zamanda yardımcı olmaya çalışacağım. tabii ben hazırlayana kadar bulmazsan...

#meraklisi' tarafyndan 05.12.2005 11:38:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Kasım 2005, 19:13 - İp: 85.***.**3.32
şaman
şaman (üye)
Eskişehir / Amatör

Öncelikle çok çok teşekkürler ilgilendiğin için. Bulabileceğimi sanmıyordum açıkçası.Neden pro1 sorusuna gelince:

Pro1 çünkü, bir D70'le sokakta fotoğraf çekerken ben şahsen fazla artist hissederim kendimi. Çok büyük. Yıllarca slr taşıdım yanımda bıktım. Artık küçük olmalıydı makinem. Çok küçük de olmamalıydı, o yüzden pro1.

Pro1'in objektifinin üzerindeki kırmızı çizgi de etkiledi tercihimi. Makineyi beğenmek-sevmek çok önemli.

28mm geniş açısı (asla eskimeyecek bir özellik) ve 7 megapixel ccd'si var.

Nikon, 8800'ün üstüne yeni bir model çıkardığında eminim daha geniş objektifli bi makine olacak bu 24mm gibi ve gıcık olucak 8800 alanlar. Ayrıca pahalı!

Bende farkettim, başka pro1 kullanan yok burada. Ayrıca herkes kendi makinesini övüyor doğal olarak, o yüzden pek etkileyemediler tercihimi. Bence pro1 harika bir alet.

Bence hiç boşuna soğuma makinenden. Gezdir yanında, an gelir söyleyemediklerini söyletir, çıkışın olur fotoğraf hayattan. Ve bunun için bu makine fazlasıyla yeterli.

#şaman' tarafyndan 07.12.2005 03:58:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Aralık 2005, 03:12 - İp: 85.***.**0.249
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

"Bence pro1 harika bir alet. "demişsin şaman
pro1 bu sınıfta en zayıf makine.Zoom'u lens üzerindeki bileziği döndürerek yapmanın hiçbir manası yok çünkü elektronik sistem yani mekanik değil.Yani zoomu tuşla yapmak ile bilezikten yapmak arasında ne fark var.Netlemeyide geç yapıyor özelliklede ışık yetersiz ise.Daha önceleri forum sayfalarında çok tartışıldığı için diğer eksik yönlerini uzun uzadıya yazmaya gerek yok.

Tarih: 7 Aralık 2005, 08:52 - İp: 85.***.**1.190
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

ozgur foto, şaman kırmızı halka derken L serisi lensi kasdettiğini düşündüm.

Kötü bir makine olduğunu düşünsem almazdım ama slr ile bir değil elbette...

Yaklaşık 200 sayfa kullanım klavuzu, çalıştığım için zaman kalmıyor ama en kısa zamanda taratıp, pdf olarak kaydedeceğim... Geciktirmem için özür dilerim...

Tarih: 7 Aralık 2005, 13:38 - İp: 213.***.**2.156
şaman
şaman (üye)
Eskişehir / Amatör

Dükkanda canın mı sıkılıyo arkadaşım. O, zayıf dediğin makineyle ben hayatımı kazanıyorum. Her şey için de gayet yetiyor anlıyo musun? Bu mantığı da anlayamıyorum, yani EOS1ds MarkII'yle mi çekilebilir en iyi foto. Bence yeteneksizliklerine kılıf arıyo insanlar. Senden daha çok biliyorum ben makinemin zaaflarını merak etme...

Ayrıca zoom'u lensden yapmak bir geleneksel foto alışkanlığı dır...

#şaman' tarafyndan 07.12.2005 14:50:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Aralık 2005, 14:25 - İp: 85.***.**8.183
şaman
şaman (üye)
Eskişehir / Amatör

Bu arada tekrar sağol uğraştığın için Meraklısı.

#şaman' tarafyndan 07.12.2005 14:26:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Aralık 2005, 14:26 - İp: 85.***.**8.183
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

"Dükkanda canın mı sıkılıyo arkadaşım. O, zayıf dediğin makineyle ben hayatımı kazanıyorum. Her şey için de gayet yetiyor anlıyo musun? Bu mantığı da anlayamıyorum, yani EOS1ds MarkII'yle mi çekilebilir en iyi foto. Bence yeteneksizliklerine kılıf arıyo insanlar. Senden daha çok biliyorum ben makinemin zaaflarını merak etme... "

Bu cümleleri fotoğraf ile profesyonelce uğraşan bir kişiye hiç yakıştıramadım.Ayrıca en iyi foto şu veya bu makine ile çekilir diye bir iddiam bugüne kadar hiç olmadı.Aksine her daim tam tersini söylerim.Konuları saptırmaya çalışmayın lütfen.

Tarih: 7 Aralık 2005, 15:15 - İp: 85.***.**1.190
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

8 MP sınıfı ile ilgili bu sitede sayısız yorum bulabilirsin.Bir göz atsan istersen yazılanlara.Sen pro1 almışsın diye en iyisi budur mu dememiz gerekiyor.
"Senden daha çok biliyorum ben makinemin zaaflarını merak etme..." özellikle bu cümle çok hoştu

#ozgur foto' tarafyndan 07.12.2005 15:24:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Aralık 2005, 15:20 - İp: 85.***.**1.190
şaman
şaman (üye)
Eskişehir / Amatör

İstediğim tek şey şu klavuz. Kimsenin tatmin olmasına yardım etmek için girmedim buraya.
Nikon'un seminerlerine katılmış tamircilerin olması içimi huzura erdiriyor. İşini bilenlerin yapması kadar güzel bişey yok. Ancak yazılanları iyi okumadan, anla(ya)madan maydonozluk yapmak can sıkıcı. Keşke sadece elleriniz konuşsa.

MSN'den devam edelim Meraklısı.

Tarih: 7 Aralık 2005, 15:58 - İp: 85.***.**8.183
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

"anla(ya)madan maydonozluk yapmak can sıkıcı. Keşke sadece elleriniz konuşsa. "
keşke sizde bu talihsiz cevabı yazmamış olsaydınız...

Tarih: 7 Aralık 2005, 16:15 - İp: 85.***.**1.190