as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Canon Eos 20d Kit E Yeni Lens İçin

Merhaba yurt dışından getirteceğim canon eos20d kitin yanında bu üç lensten birinide getirtmek istiyorum.Bu lenslerden kullanan veya her üçünüde bilen arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var ilginize şimdiden tşk.
Tamron Autofocus 28-75mm f2.8 XR Di LD Aspherical (IF)
Sigma Zoom Wide Angle-Telephoto 24-135mm f/2.8-4.5 Aspherical
VEYA Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM

Tarih: 24 Ağustos 2005, 22:41 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

İkinci lens yani "Sigma Zoom Wide Angle-Telephoto 24-135mm f/2.8-4.5 Aspherical" bence en iyi seçim. İkinci seçiminde tamrondan yana olabilir diye düşünüyorum.

saygılar.

Tarih: 25 Ağustos 2005, 00:20 - İp: yok
as
as (Üye)

Ceko sigma daki zoom un fazlalığından dolayı resimlerde kekinlik ve netlikte sorun çıkarmı tamron nun netlik ve keskinlikte çok iyi olduğu söyleniyor sigmanın 24-135 olması
netliği çok etkiliyormu.

Tarih: 25 Ağustos 2005, 00:34 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam as..
ben senin yerinde olsaydim tamron 28-75 alirdim.. ben de cok uzun surelerden beridir arastirmalar yapiyorum; en begendigim lenslerden birisi bu lens..
forumda, kobayashi, sigma 24-70'i secti.. o da cok kaliteli bir lens; ama diger forumlardan ve degerlendirmelerden edindigim bilgilere gore tamron cok daha keskin bir lens..
ama bircok tamron kullanicisi "iyi kopya" olup olmamasindan bahsediyor tamron 28-75'lerinin.. bircogu 2-3 kere degistirdikten sonra "iyi bir kopyaya" kavustuklarini soyluyor.. yani bir yerde kotu bir kopyaya denk gelirsen de sorun yasamis olacaksin..
canon 28-135, 17-85'le ayni kaliteye sahip bir lens.. ama digital icin gerekli olan genis aciya sahip degil.. ama genis aciya ihtiyacim yok dersen kesinlikle alinabilecek bir lens..
fakat senin de gordugun gibi tamron; tum focal uzunluklarinda f/2.8.. ki bu cok onemli.. senin yerinde olsaydim; tamron 28-75 veya sigma 24-70 alirdim..

Tarih: 27 Ağustos 2005, 16:33 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

as bu arada mesajini cevaplamayi unutmusum.. umarim gecikmemisimdir.. eos 630 modeli yaklasik 100-150 pound'a alici buluyor lensi ile birlikte.. ebay.co.uk adresine girip eos 630 yaz ve cikan sonuclara bak..
gorusmek uzere.
Ilker

Tarih: 27 Ağustos 2005, 22:20 - İp: yok
as
as (Üye)

İlker merhaba verdiğin bilgiler içinde teşekkürler.Ben bu lensi (tamron) yurt dışından getirteceğim çünkü Türkiyede nerede satıldığını bilmiyorum iyi kopyayı fotoğraf çekmeden anlamanın bir yolu varmı.Çünkü değiştirme şansım olmayacak.

Tarih: 28 Ağustos 2005, 03:14 - İp: yok
  • 1