cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Ay Fotograflari İcin Dogru Zoom

gercekten merak ettigim bir konu bu ay fotograflari icin dogru zoom degeri nedir? Hangi telekonverter bana yardimci olur ne kadar yakinlasmama gelince kraterleri gorebilecek kadar.. Bilgilerinizi benimle paylasirsaniz sevinirim. Makinem 12optical

Tarih: 5 Aralık 2005, 13:45 - İp: yok
cannibal
cannibal (üye)
İzmir / Firma

mrb cemone
teleobejtif ile yuksek iso degerlerinde 10 ve 30 sn pozlzrsan netice alirsin.Ben sigma 70-300mm apodg ile denedim hicte fena degildi sonuclar.

Tarih: 5 Aralık 2005, 15:42 - İp: 195.***.**2.67
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Evet hakli olabilirsin ama hicbir sigma sony H1'e uymuyor bende 1.7x orjinal sony teleconversion lens almayi dusunuyorum 12optical 1.7x = 20.4 ediyor buda yeterli olurmu blmiyorum bu iste yeniyim bilgilerinizi benimlede paylasirsaniz sevinirim

Tarih: 5 Aralık 2005, 21:51 - İp: 168.***.**8.35
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

12 x zoom'a 1.7 converter taktim 20.4 oldu diye dusunemezsiniz bu konuda. ayrica sunu bilin ki converter makinanin uzerindeyken de optical zoom araliginiz yine 12x olacaktir. sizin burada dikkat etmeniz gereken sez tam zoom yaptiginizda objektifinizin ulastigi odak uzakligidir. mesela 20-240mm objektif var makinanizda. (gercek degerleri bilmiyorum buraya ornek olarak yazdim) siz buna ek olarak 1.7x converter taktiginizda makinaniniz ustunde 34-408mm odak araligina sahipmis gibi davranan bir objektifiniz olmus olur. zoom katsayisi sabit kalir. 408 / 34 = 12 yine.
sizin kaba bir tabirle "uyagi yakin etmek" icin ihtiyaciniz olan sey de maksimum odak uzakligi yuksek olan turden bir objektiftir. mesela cannibal'in orneginden yola cikarsak 300mm ye ihtiyaciniz var gibi gozukuyor. eger converter le ya da converter olmadan bu degerlere yaklasabiliyorsaniz yine cannibal'in mesajindan yola cikarak diyebilirim ki isinize yarayabilecek bir donaniminiy var.

umarim yyardimci olmusumdur.

Tarih: 6 Aralık 2005, 16:20 - İp: 129.***.**6.4
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Evet bende zaten almayi dusundugumu soylemistim.. 1.7X benim bildigim ve burdaki profesyonel kamera magzalarindan ogrendigim kadariyla "x" times (kere çarpi,kere kez defa, devir) olarak aliniyor diye dusunmustum bilgilerinize gore yanilmisim sanirim yardimlariniz icin tesekkurler..

Tarih: 6 Aralık 2005, 19:58 - İp: 168.***.**8.66
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Konverter kullanmadan cektigim Ay fotograflari bence hic fena olmadi. Siparis ettigim sony 1.7x konverterle deneyeceklerimi paylasacagim iyi olacaklarindan eminim. bence 1.7x yeterli..

Tarih: 12 Aralık 2005, 10:06 - İp: yok
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

işin doğrusu konverter a falan gerek yok 4x dijital zoom ve 5 mp lik bir kamera fazla bozmadan yakınlaştıracaktır, ay dışında başka bir şeyi çekecekseniz mesela makro çekim bence bu tarz ürünler görüntüye çok bariz gariplikler veriyor, doğal görünmüyor.

Tarih: 12 Aralık 2005, 18:34 - İp: 85.***.**4.178
  • 1