heuristic
heuristic (üye)
Ankara / Amatör

Alpha 100 İçin Çanta

Merhabalar,

Sony Alpha 100 için LCS-AMSC30 kodlu çantayı almak istiyorum. Amacım 18-70 ve 75-300 lensle beraber şarj aleti ve bağlantı kablolarınıda alabilecek büyüklükte bir çanta edinmek. İnternette yaptığım araştırmada morfare sony bayisinde 174YTL fiyat vermişler. Çantayı kullanan varmı veya çantayı nereden en ucuza bulabileceğim konusunda fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=9%20LCS-AMSC30

Tarih: 14 Eylül 2006, 13:34 - İp: 193.***.**8.19
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Fikrimi sorarsanız (sormasanız da söylüyorum) bence o fiyat o çanta için çok fazla. Sony yine ismini satıyor. Sadece ülkemizde değil, dışarıda da pahalı olduğu dikatimi çekti. Ben size, onun yerine LowePro Nova 3 AW tavsiye ediyorum. Hem daha sağlam hem daha kullanışlı, yağmur korumalı, hemde onun yarı fiyatından daha uzuz gibi bir fiyata alınabiliyor. Yine de son karar sizin.

Tarih: 14 Eylül 2006, 13:59 - İp: 85.***.**5.234
heuristic
heuristic (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba Sayın Ocaklılar,
İlginize ne kadar teşekkür etsem azdır. Değişik konulardaki yazılarınızı okuyorum, bir çok konuda çok faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz bizlerle. Bahsettiğiniz çantayı araştıracağım, umarım ulaşırım. Teşekkürler

Tarih: 14 Eylül 2006, 14:28 - İp: 193.***.**8.19
akaybey
akaybey (üye)
İstanbul / Amatör

Cüney Bey güzel bir çanta tavsiye etmiş. üstüne söylemek istediğim bir şey var; çanta alırken hele hele dslr ve aksesuarlarını koyacağın bir çanta ise çantanın askı kopçasının metal olmasında büyük fayda var. lowepro markasında bile bazı küçük ürünlerinde plastik kullanılıyor.büyük çantalarda sanırım metal kilit-kopça var. ama yinede kontrol etmende fayda var.o kadar ağırlığı plastik küçük bir parçanın kaldırması zor ve genellikle aşınıp kopabiliyor. bu ürünün muadili bir ürünü Tamrac markasında da bulabilirsin. o da çok kalitelidir.

Tarih: 14 Eylül 2006, 15:41 - İp: 194.***.**2.31
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

akaybey doğru bir noktaya temas etmiş, Lowepro'nın Nova 3 AW modelinde metal askı kopçası kullanılmış, Nova 2 ve daha düşüklerinde plastikti.

Tarih: 14 Eylül 2006, 16:28 - İp: 85.***.**5.234
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Cüneyt bey,
LowePro Nova 3 AW çantayı nereden alabiliriz. Benim de böyle bir çantaya ihtiyacım var. Yaklaşık fiyatını biliyormusunuz. Esen kalınız..

Tarih: 15 Eylül 2006, 18:40 - İp: 81.***.**9.34
heuristic
heuristic (üye)
Ankara / Amatör

Cüneyt Bey,
Öncelikle önerinize teşekkür ederim, önerdiğiniz çantayı aldım.

Sayın eruhi çantanın fiyatını sormuşsunuz, çantayı Teknosa' dan aldım. 81 YTL nakit fiyatı vardı, bana world kart ile 3+3 taksitle 84YTL ye geldi.

Çanta makina+2 lens+ şarj aleti,kablolar vs rahatlıkla aldı. Ancak tüm aparatları her zaman taşımak ne kadar gerekli bilmiyorum. Ben sadece makina ve şarj aletini alecak kadar daha küçük başka bir çanta daha almayı düşünüyorum. Sanırım aynı markanın 1AW modeli bu iş için uygun olacak. Bu çanta teknosa' da 54YTL ye satılıyor. Aslında Alpha 100 için sony nin benzer küçük bir çantası var, onun fiyatına sony bayileri ise yaklaşık 80YTL diyorlar.

Tarih: 16 Eylül 2006, 14:39 - İp: 193.***.**8.19
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bildiğiniz gibi, çantanın içindeki bölümler sabit değil, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebiliyorsunuz. İyi bir düzenleme ile, bu çanta, bir makine ve ona takılı bir lensi + 4 lens veya 3 lens ve 1 harici flaşı rahatlıkla alabilir. Şarj adaptörü ve kablosu, filtreler ve gerekli ek malzemeler için de fazlasıyla yeri var.

Aşağıdaki görülen, benim şu an kullandığım şekli, zevkler ve renkler tartışılmaz.

Tarih: 16 Eylül 2006, 17:03 - İp: 85.***.**2.151
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili Cüneyt bey,
Mail ile vermiş olduğun adrese girdim. Çantayı beğenmiştim. Bir de kendi çantanızın detaylı fotoğrafını burada görünce kesin kararımı verdim. Benim ihtiyacımı karşılayacak çanta bu.
Sevgili heuristic ,
Bir ara İzmir'deki teknosaya bakayım , görürsem oradan almak da mantıklı.
Yardımlarınız için teşekkür ederim. esen kalınız.......

Tarih: 16 Eylül 2006, 18:53 - İp: 81.***.**1.201
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

arkadaslar ben bir arakadasima toptancidan almistim(o da arkadasim tabi 18 ytl idi)yani bu cantada olsun maximum 40 ytl bilemedin 50 alirken bence iyi pazarlik yapin

Tarih: 17 Eylül 2006, 18:24 - İp: 82.***.**8.51
heuristic
heuristic (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba Golden,
Benim aldığım fiyat ile sizin bahsettiğiniz fiyat arasında ciddi fark var. Ben Teknosa'dan aldığım için pazarlık etme imkanım olmadı. Sizin arkadaşınıza aldığınız toptancı İzmirdemi?

Tarih: 19 Eylül 2006, 13:43 - İp: 193.***.**8.19