Fotoğraf ve fotoğrafçılık hakkında haberler, bilgiler ve tartışma platformu.
  Anasayfa Foto Haber Forum Foto Market Fotoğraf Galerisi Seri İlanlar Eğitim Fotoğraf Gezileri Reklam İletişim
film şeriti
  Uzaklara doğru  - Fotoğraf: Berkan Dolapcı Kedi - Fotoğraf: Mehmet Özıspartalı İstanbul-16 - Fotoğraf: Sezgin Özdemir Alacabalıkçıl ve kurbağa - Fotoğraf: Birol Dinçer Yağmurla gelen güzellikler - Fotoğraf: Bekir Karaca
17 Ocak 2021, Pazar
» Diyar Diyar Anadolu
 Doğal Yaşam
 İl İl Türkiye
 Kültürel Miraslarımız
 
 
» Fotoğrafça
Site Yöneticileri Uyuyor Mu?
adminMerhaba Arkadaşlar,      Sürekli eleştiriliyoruz. Taktir edilsek de genel de bu niye yok, şu niye eksik, onay niye geç gibi bir dolu sorunun muhatabı oluyoruz. Siteyle ilgili olarak bir çok konu açıldığı gibi birçok da e-mail alıyoruz. Bunların bir kısmına cevap verdiğimiz gibi b...
Devamı »
 
» Doğal Yaşam
Güvercin
Güvercin
Güvercin , Güvercingiller (Columbidae), kuşlar sınıfına ait bir kuş türüdür. *Güvercinlerin Vücut Yapıları* Kuluçka Eşleştikten bir haft...
Devamı>>>
 
» Aktif Üye/Ziyaretçi
Üye: emre1721, (1)
Ziyaretçi:
 
Toplam Üye: 279898
Dün: 5
Bugün: 0

Kula-manisa - Kula / Manisa

Kula ilçesi, İzmir-Ankara karayolu üzerinde, Kara Divlit Dağı yakınlarındaki volkanik bir arazi üzerinde yer almaktadır.
Volkanik özelliğinden dolayı tarihte “Yanık Ülke” anlamına gelen “Katakekaumene” adıyla anılır.Sönmüş küçük volkanların bulunduğu bu alanda, çeşitli dönemlerde püskürmeler olmuş ve lav akıntıları çevreye yayılmıştır.İzmir – Ankara yolu üzerinden de izlenebilen volkanik tepelerin en büyükleri Sandal ve Kara Divlit’tir.
Volkanik orijinli jeolojik yapı arz etmesi nedeniyle Burgaz Mevkiinde Gediz Nehrinin üst kısmında, ısı değişiklikleri, yağmur, rüzgar ve erozyon neticesinde oluşmuş, peri bacaları görünümlü doğal oluşumlar görülür. Gediz Vadisi içinde, pastel tonlarda görkemli bir peyzaj oluşturan Peri Bacalarına Kula – Ankara yolu üzerinde bulunan Gediz Köprüsünden sapılan bir yolla ulaşılır. İlçeye uzaklığı yaklaşık 18 km’dir.
Kula, sivil Osmanlı mimarisinin özellerini taşıyan genellikle18. ve 19. yüzyıl yapısı evleriyle de ünlüdür. Türünün özgün özelliklerini oluşturan, dar sokaklar boyunca sıralanmış evlerde, ağırlıklı olarak ahşap malzeme kullanılmıştır.
Gelenksel el sanatlarının hala varlığını sürdürdüğü arasta sistemindeki çarşı dokusu bu konuya ilgi duyanlar için kaçırılmayacak görsellikler sunar.

Gönderen: Ay_can ***

Yağmurun Ve Rüz... - Ay_can ***
Yağmurun Ve Rüzgarın Şahaserleri
Sayfalar: 1
 
©Copyright 2002 - 2011