muzo.emre
muzo.emre (üye)
İzmir / Amatör

Xl1's Mi Hdr1000 Mi?

herkese selamlar.

onceden calıstıgım fotografcıda sony hdr 1000 vardı ve benım hosuma pek gıtmıyordu. oldum olası xl serisine hastayım genelde dügünlerde kullanılacak ama yer geldiginde şirket reklam cekımlerıne gıdebılecek omuz kamerası danısmak ıstedım sızlere. fiyatlarından da pek haberım yok. fıyatlarını bılıyorsanız ve yazarsanız sevınırım.

ayrıca sıtede bır adet canon xl1's 2. el olarak satısa sunulmus. fotograflarından temız bır makınaya benzıyor. kendıme alıcak olsam o makınayı kacırmazdım ama malesef işveren alıcagı ıcın ikna etmem gerekiyor. 2. el bir makinayı alırken nerelere dıkkat etmelıyım? kamerada 2. el ne gıbı problemler cıkarabılır?

Tarih: 10 Mayıs 2009, 10:44 - İp: 188.***.**9.228
karakan
karakan (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Evet Arkadaslar

Benimde kafami karistiran bir konu canonxl1 mi sony hdr-hd1000 mi?

Malum artik 4:3 cekim zevk vermiyor Sebebi piyasada genelde 16:9 ekran tvler var bu sebebten dolayi 16:9 cekim yapmak sart oldu sonyde avantaj gördügüm taraf hdv cekim ve 16:9 cekim olmasi ama bunun yaninda canon xl serisi ile kiyaslayinca xl profesyonel kamera olarak daha agir basiyor ayarlari elinizin altinda objektifi herseyi anlatiyor zaten benim kafama takilan canon xl1 ve xl1s modellerinde 16:9 cekim modunda cekim yapinca nasil sonuc veriyor ( örnek vermek gerekirse md10000 ile yapilan 16:9 cekim )
capture yapinca ekranin alt ve üst kisimlarinda siyaz kaliyor bu benim anladigim kadariyla gercek bir 16:9 cekim degil xl1 -xl1s kullanan arkadaslar bu konuyu aydinlatirlarsa cok memnun olurum .

Tarih: 12 Mayıs 2009, 00:22 - İp: 84.***.**0.139
nart çağan
nart çağan (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

canon xl1 lerin netlik sorunu var düğünde kullanamazsın otomatik focusta seni yarı yolda bırakır ki manuel çalışan pek düğün kameremanı tanımıyorum. reklam çekimi dersen de xl2 yi tavsiye ederim fiyatı ikinci elde daha uygun bulunabilir bu konuda yardımda edebilirim ama hvr hd 1000 dersen benim hiç hoşlanmadığım bi kamera aynı oyuncak bi ağırlığı albenisi yok gece çekimlerinde granlenme yapıyo hd yada dv heleki düğünlerde istediğin kadar ışık kullan almıyo alıcaksan ya tam alıcaksın yada aldığın kamera şunu yapmıyo bunu yapmıyo demiceksin

Tarih: 1 Haziran 2009, 22:57 - İp: 85.***.**2.18