ecotech
ecotech (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Yeni Dslr’cilere Tavsiyelerim

herkese merhaba.ben lens ile ilgili başıma gelen ve hemen hemen her yeni dslr kullanıcısının da müzdarip olduğu bi meseleden ve çözümünden bahsedeceğim.uzun yıllar sanyo vpc-e6 diye bi compackt makine kullandım.iş dolayısı ile şehir şehir dolaştığım içinde her memlekette her manzarada her doğa olayında mükemmel kareler yakaladım.tabi heves ettim dahada ilerletmem gerektiğini prof bi makinem olması gerektiğini düşündüm.fotoğraf çekmeye sevdalanmıştım.dişimden tırnağımdan artırdım gittim eos550d ve 18-55 75-300 kit aldım.nasıl hevesliyim anlatamam sanki dünyada tek yapmak istediğim şey bi dslr makine almakmış ve ben buna ulaştım.neyse velhasıl fotoğrafları bir bir çekmeye koyuldum ama ne görüyüm o eski compackt makinemden aldığım sonuçların zerresi yok.tabi bende bi yıkım bi bulanıklık ne yapsam olmuyor.hatayı lenslere hatta makineye bulmaya başladım.zamanla içimde büyüdü ve lensin yeterli olmadığını düşünüp pahalı pahalı lenslere göz gezdirmeye başladım.taaki tesadüfen kendi lenslerimin potansiyelini keşfedene kadar.Ben gibi yeni başlıyan arkadaşlarıma önemle duyrulur bilmiyom başka bi konu açıldımı bunla ilgili ama sorun ne lensde nede makinede.sorun elinizdeki cihazları tanımamada.şimdi elindeki lensleri beğenmeyenler benim galerime baksınlar cengaverler neler yakalıyo sadece biraz eğitim diyorum.eğitim şart.bide sakın 18-55im var ezikmiyim lan ben hissine kapılmayın çünkü ben 18-55 ile çektiğim gece mekanlarından ve 75-300 ile çektiğim portrelerden gurur duyuyorum ve en az emekli olum bi 5dm3 alana kadarda yeni lens ihtiyacı duymuyorum.saygılartaaki tesadüfen kendi lenslerimin potansiyelini keşfedene kadar

Tarih: 4 Aralık 2012, 12:01 - İp: 78.***.**7.70