namre
namre (üye)
Tekirdağ / Amatör

Sony A100 'ya Kullanışlı Objektif

Herkese selamlar.Öncelikle uzun araştırmalardan sonra sony alfa 100 almaya karar verdim .ama bu işe yeni başladığımdan ve sadece meraklı olduğumdan çift lensli kit istemiorum .Çünkü objektif değiştirmek istemiorum sizce sony uyumlu sigma 18-50 işimi görür mü ?Yorumlarınızı esirgemediğiniz için şimdiden teşekkürler....

#namre' tarafından 13.11.2006 23:28:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2006, 23:09 - İp: 85.***.**9.64
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Helal olsun sana walla Feyzaaa, acaip inandirici konusmussun!...

Ammmaaa insan biraz dusununce su hususlar da biraz kafaya takilmiyor degil hani:

1. Arcelik-Beko tarzi firmalar sagdan soldan, cogunlukla Chin'den baskasi tarafindan dizayn edilmis ve bir baskasi tarafindan uretilmis fason mal alip uzerine kendi markalarini yazarlar sonra da satarlar. Sony fasoncu degil. Belki O da Chin'de urettiriyor malini ama kendisi dizayn edip kendisi urettiriyor.

2. K2'nin tepesinden kutuplara, oradan okyanuslarin dibine kadar kullanilan video kameralari Sony uretiyor. En baba prolar kameralarini Sony'den aliyor. En pahali pro Sony kamera kac para, Nikon'unu Canon'un urettigi en pahali DSLR kac para?

3. Nikon'a Pentax'a CCD'yi kim uretip satiyor. Peki bu CCD ureticisi kac yildir CCD isi yapiyor: en az 30 yildir. Peki Pentax veya Nikon kac yildir sensor denen bir seyden haberdarlar?

4. Kompakt makinalarin en kaliteli ve buyuk ureticilerinden biri kimdi? Sony R1 seviyesine yaklasabilen baska bir kompakt var mi? (aslini ararsaniz ustune siki bir lens takmadan DSLRlar da yaklasamiyor)

5. Minolta gibi 100 yillik markayi bunyeye katmak yeterince ciddiyet gosterisi sayilmaz mi?

6. Iyi TV, iyi walkman , iyi elektronik uretmek iyi fotograf makinasi uretmeye engel mi?

Nerden uyduruyorsunuz bu dogmalari anlamiyorum walla...

Tarih: 18 Kasım 2006, 15:11 - İp: 85.***.**3.5
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Sony'nin dslr tecrübesini sorgulayanlar, aslında bu konuda en köklü firmalardan biri olan Minolta'nın tecrübesini sorguluyorlar, ki Nikon'dan Canon'dan aşağı kalmaz.

Tarih: 19 Kasım 2006, 11:41 - İp: 85.***.**3.40
namre
namre (üye)
Tekirdağ / Amatör

sevgili antika
neden bu kadar sinirlendin ben bu işe yeni başladım söylenenlerden etkilenmem gayet normal aynı şeylerisen söyleseydin senin söylediklerinden de etkilenirdim.Sevgili murgur yorumun için teşekkürler

Tarih: 19 Kasım 2006, 12:46 - İp: 85.***.**3.165
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Sinirlenmedim, heyecanlandim.

Hurafeler beni heyecanlandiriyor, iyi de oluyor, heyecanlaninca daha bir askla yaziyom. Kisacasi ben onlari yazarken cok eglendim, yazarken siritiyordum hep

Bir sonraki hurafenizi dort gozle bekliyorum >

Tarih: 19 Kasım 2006, 13:28 - İp: 85.***.**3.5
namre
namre (üye)
Tekirdağ / Amatör

çok eğleniyorsun bakıyorum . bilmemek değil öğrenmemek ayıp demiş atalarımız.bu konuda insanlardan daha çok şey biliyor olabilirsin ama bu insanlarla dalga geçme hakkı vermez sana.evet sanada hak veriyorum bazen cahil insanlar komiktir ama bende forumdan bişeyler öğrenmeye çalışıyorum .dalga geç diye sormadım öğrenmek için sordum .yeni hurafem minolta 28-75 mi sigma 17-70 mi sevgili üstadım yardımcı olursan sevinirim kal sağlıcakla

Tarih: 19 Kasım 2006, 18:36 - İp: 85.***.**3.165
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Bir saniye Namre, haksizlik ediyorsun, alinganlik ediyorsun, isin eglencesini kaciriyorsun, cok ayip.

Oncelikle bu forumda senin sorun uzerine yazilanlari bir daha okursan gayet ciddi cevap aldigini goreceksin, kimse "niye boyle seyler soruyorsun" diye birsey soylemedi, dalga gecmedi.

Gelgelelim ortaya bir hurafe atilinca dayanamadim, biraz hicivli, biraz igneli ama mantik cercevesinden cikmayarak, kirici soz sarfetmeyerek elestirdim, bu kadari da isin eglencesi.

Zaten boyle eglence olmasa bu sitede kimin ne isi varki?

Tarih: 19 Kasım 2006, 21:54 - İp: 85.***.**3.5
namre
namre (üye)
Tekirdağ / Amatör

sevgili antika alınganlığımı mazur gör ,hicivli kelimelerin alıngan olmama sebep oldu ama istemeden de olsa seni üzdüysem özür dilerim .umarım kırgınlık yoktur.alıngan olduğumu kabul ediyorum ama bunların hepsi yeni şeyler öğrenme hevesimden kaynaklanıyor.saygılarla

Tarih: 20 Kasım 2006, 05:27 - İp: 85.***.**3.165
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili namre;

fiyat ve titreşim senin için önemli kriterlerse Pentax k100d'yi de listene almanı öneririm. Poster boyutunda baskılar almıyorsan megapixel olayını hiç kafana takma.

Tarih: 20 Kasım 2006, 15:37 - İp: 213.***.**5.242
namre
namre (üye)
Tekirdağ / Amatör

sevgili bit pire bu 17-70 in büyütme oranı nedir?

Tarih: 22 Kasım 2006, 00:10 - İp: 85.***.**3.165
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

1:2

Tarih: 22 Kasım 2006, 10:01 - İp: 88.***.**9.65