kadirsanli
kadirsanli (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon Lenslerde ”vr” Özelliği

herkese merhaba
nikon lenslerde ve diğer lenslerde vr dedıgımız vıbratıon reductıon yanı tıtresım engelleme ozelııgının olup olmamamsı fotograf cekerken onemlı mıdır??
su yuzden sordum cunku bu hafta ıcınde nikond80 alacagım ve yanında verıler 18-135 kıt lensınde vr ozellıgı yok bu benı dusunduruyor baslangıcta zorlanırmıyım dıye
yardımcı olursanız sevınıırım

ayrıca ılerıde 70-300 vr aldıgım zaman onu nikon d60 da kullanamıyormusum vr ozellıgını az once nikon usa resmı sayfasından ınceledım o yuzden tercıhım d80 e kaydı

Tarih: 1 Temmuz 2008, 21:29 - İp: 88.***.**8.161
kdrsmrknt
kdrsmrknt (üye)
İstanbul / Amatör

Tele objektifler başta olmak üzere tripod kullanmayacağınız her durumda VR oldukça faydalı bir özellik. Eğer ben tripod kullanacağım derseniz, üzerinde çok durmayabilirsiniz ancak tripod kullanmayacaksanız durum değişir.

Çok daha yeni bir model olduğu için D60'ı tercih ederdim ben yerinizde olsam. Sonuçta aşağı yukarı aynı özelliklere sahip makinalardan, daha eski ve pahalı olanı tercih etmek pek mantıklı gelmiyor bana.

Tabi D60 ile D80 arasında benim bilmediğim, mucizeler yaratan farklılıklar varsa, bilenlerden özür dilerim

Tarih: 1 Temmuz 2008, 22:52 - İp: 82.***.**6.96
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

D60'ta oto fokus yok, dolayısıyla D60 için oto fokus özelliği olan lens almak mecburiyeti var.Ama D80'de oto fokus olduğu için lens fokus motorlu olmasa da bir önem arzetmiyor.

Tarih: 1 Temmuz 2008, 23:30 - İp: 85.***.**4.139
  • 1