yorgunum
yorgunum (üye)
İstanbul / Amatör

Lens Kıyaslaması. Lütfen...

400d kit lensi için herkesin ortak görüşü kötü olması ve makinenin hakkını vermemesi.bende daha fazla keskinlik ve daha canlı renkler elde etmek istiyorum.istediğim aralık 18-200.sigam 18-200 kit lense kıyasla nasıldır ve kaliteyi gözle görülür şekilde yükseltirmi,yatırım yapmaya değermi.zoom arttıkca optik kalitenin düşeceginden bahsediliyor.o halde 18-125 18-200'e alternatif olabilirmi.görüşlerinizi ve alternatiflerinizi paylaşırsanız sevinirim.

saygılarımla.

Tarih: 6 Şubat 2008, 19:03 - İp: 88.***.**9.144
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

sigmanın 70-300 ünü kullanıyorum ve diğerlerini kullananlarını dinledim. hsm motorlu olanlarının hızı ve sessizliği daha iyi. sigma yada tamronun sürekli 2.8 üst serisini tavsiye edrim. ancak çok ucuza kaçarsanız. nikonu ararsınız diyenler var.

bende nikon 24-120 ve sigma 70-300 var şu an için yeterli param olsa 17-50 ya da 17-70 isterdim ama fazla kaşınmıyorum. elimdekilerihakkını vermeden olmayanlara üzülmek bana göre değil. ihtiyacım dayanılmaz olduğunda o istediğim bana gelir zaten :D kolay gelsiny

Tarih: 7 Şubat 2008, 09:33 - İp: 88.***.**8.101
yorgunum
yorgunum (üye)
İstanbul / Amatör

cevabınız için teşekkürler alpa_73 fakat yazınızdan sorularımın cevaplarını alamadım.

Tarih: 7 Şubat 2008, 20:57 - İp: 88.***.**4.187
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

''400d kit lensi için herkesin ortak görüşü kötü olması ve makinenin hakkını vermemesi.'' cümlesine katılmıyorum.Bu olsa olsa kişilerin kendi beceriksizliklerini lens'i kötülüyerek örtme çabasından öte olamaz.

15-55 ile fotoğraf çektiniz de net mı cıkmadı,ne hatasını,ne kusurunu gördünüz? Derseniz ki ben daha kısık diyaframlı ya da uzun aralıklı bir lens arıyorum,bu bağlamda 18-55 bana yetmiyor,o zaman anlarım.

Tarih: 8 Şubat 2008, 11:31 - İp: 85.***.**6.48
yorgunum
yorgunum (üye)
İstanbul / Amatör

ışığın az olduğu ortamlarda performansından memnun değilim.renkler ve keskinliği konusundada beni artık tatmin etmiyor.gece çekimlerinde uzun pozlamalar yapsamda tripot kullansamda,aynı kareyi farklı f değerleriyle ve estantane hızlarıyla çeksemde akşam pc de baktığımda çokta memnun olamıyorum.özellikle keskinliğinden memnun degilim.yukarıda belirttiği gibi 18-200 gibi yüksek aralıklı bir lensle ilgileniyordum fakat keskinlik ve renklerdeki kalite benim fotoğfafta görmek istediğim şeyler.bunlardan taviz vermek istemiyorum ve onun için daha düşük aralıkta ve daha düşük f değerine sahip bir lens almak istiyorum.gördüğüm örnek fotoğraflarda sigma 17-70 ve tamron 17-50 makineyi resmen uçurmuş (özellikle tamron).verdiği aralıktan dolayı şuanda sigma 17-70 le ilgileniyorum.tamrona kıyasla 20mm lik fark benim için önemli.makrosununda çokta kötü olmadığını gözlemledim.ilgilenen,kullanan,görüşü ve önerisi olan arkadaşlardan paylaşımlarını bekleri

saygılarımla.

Tarih: 9 Şubat 2008, 16:10 - İp: 88.***.**0.40
  • 1