piyano
piyano (üye)
İstanbul / Amatör

50mm F1. 2-f1. 8

merhaba
bu konuda yeni oldugumu soylemem gerek olmadigini sorumdan anlamaniz mumkun zaten;
2 ayni lens canima sahip ve ayni mm de olan objektiflerden, mesela;(bu illede 50mm olmasi gerekmiyor tabi)
50mm f.1.2
50mm f1.8
objektifden ,mesela f4.5 de cektiginiz sonuc 2 objektifdede aynimi olur.cunku cok fiyat farki var aralarinda..birde 2 objektifle cekilen fotolarida gordum yani objektif 1.2 de olsa 1.8 de olsa genelde 2.8 ve sonrasi cekimler yapilmis...o zaman niye 1.2 alalimki...
simdiden tessekkurler...

Tarih: 3 Kasım 2005, 17:29 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Aynı sonucu vermezler çünkü mercek çapları farklı olduğundan sonuç farklı olur ne işe yarar kısmına gelince bir amatör olarak işinize yaramayacağı gerçek ancak öyle bir an gelirki çok ihtiyaç duyulur

Tarih: 4 Kasım 2005, 00:38 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

daha fazla alan derinliği almak için diyafram değerleri daha açıktır objektifin. yani 3,5 diyaframla 2,8 diyafram arasında ne kadar fiyat farkı varsa 1,8 ile 1,2 arasında o kadar fark vardır. Aynı objektifleri aynı diyafram değerlerinde çekerseniz hemen hemen aynı sonuçları alırsınız ama daha kısık diyafram daha fazla alan derinliği demektir. özel çekimlerde, spor ve portre fotoğrafçılığında
bu tür objektifler tercih edilir. fiyatları bay bi pahalıdır

Tarih: 4 Kasım 2005, 01:08 - İp: yok
piyano
piyano (üye)
İstanbul / Amatör

tesekkuler bilgilerinize; kendime amerkidan bir d-50 ismarladim gelecek hafta elimde olacak.uzerinde 18-55 lens var.ayrica 70-300 bir objektif daha aldim.bunun haricen sizce ne almaliyim ne onerirsiniz bana...

Tarih: 4 Kasım 2005, 18:58 - İp: yok
  • 1