concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Sony H1- 850 Ytl; 1. 050 Ytl. Neden?

Merhaba arkadaşlar.
H1 almak için Ankara'da bir çok mağazaya uğradım. Mağazalar çok farklı fiyatlar verdiler. Bazı mağazalar 1.050 YTL fiyat istedi, peşin 1.000 YTL. Bazıları 900 YTL peşin. Bir mağaza ise peşin 850 YTL istedi. Bu fiyat farkı beni tedirgin etti. 850 fiyat veren mağaza da Sony yetkili bayisi, diğerleri de öyle. Hepsi de garantili veriyor.

Peki bu fiyat farkı neden acaba. Bilgisi olan arkadaşlar benimle paylaşırsa sevinirim. 850 YTL peşin satan bayiden H1 alacağım. Aradaki fiyat farkından dolayı tereddüt ettim; öncelikle forumda sizlere danışmayı uygun gördüm.

850 peşin alayım mı H1? Garantili. Bir sorun olur mu? Diğer bayilerden neden daha ucuz.

Tarih: 21 Kasım 2005, 13:21 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

950 ytl ye 10 taksit veriyorlar. hepsiburda ve ideefixede.

Tarih: 21 Kasım 2005, 18:12 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba concon, bu söylediğin sadece fot. makinası için değil tüm tüketim malları için geçerli. Burası Türkiye, isteyen istediği fiyata satıyor. O yüzden ben kibrit! bile alırken fiyat dolaşırım. Bence garantiyi de verdikten sonra en ucuz bulduğun yerden al(sonuçta orası da Sony bayii diyorsun). Bu arada biraz daha dolaşsan, acaba 750'ye satan yer var mıdır?

Tarih: 21 Kasım 2005, 19:06 - İp: yok
planar
planar (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Concon daha önce Sony Türkiye' ye bayiilerde ki fiyat politikası hakkında şikayette bulunduğumda Bayii satış politikalarına karışamadıklarını o yüzden birçok bayii ile görüşüp uygun fiyatı verenden almamı tavsiye etmişlerdi. Sonuçta Sony garantisi ve fatura verdikleri sürece endişelenme.

Tarih: 21 Kasım 2005, 19:58 - İp: yok
fatma cink
fatma cink (üye)
Sakarya / Amatör

Merhabalar. Ben de yeni H1 aldım. 850.00'ye bulsaydım eğer peşin alırdım. Küçük şehirlerde seçme şansınız olmuyor.. Sakarya'da bayiden 10 taksit 1.080.00 YTL'ye aldım. Fiyat farkı makinanın kalitesini değiştirmez. Herkes kendi kafasına göre fiyat koyuyor. Peşin para bağlamam diyorsanız Beytullah beyin verdiği rakam çok uygun. Teknoloji yenilendikçe her geçen gün makinaların fiyatı da düşüyor. Ben fotoğraf dergilerindeki fiyata bakarak pahalı değil dedim ama çok pahalı aldığımın farkına sonradan vardım. Sağlık olsun.

Tarih: 21 Kasım 2005, 20:12 - İp: yok
concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Teşekkürler arkadaşlar; içim rahatladı.
850 YTL peşin fiyata H1 (Çanta hediyeli) alıyorum.H1 ile çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşacağım. Görüşmek üzere.

Tarih: 22 Kasım 2005, 09:41 - İp: 195.***.**7.7
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

aydınlar foto, 1000 ytl'ye 18 taksit yapıyor. bak bunu da değerlendirebilirsin.

Tarih: 22 Kasım 2005, 11:41 - İp: 85.***.**9.150
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili arkadaşlar,
Piyasada sahte garanti kağıdı bastırmaktan daha kolay hiçibir şey yok!!! Lütfen bu gibi durumlarda makinnenin altındaki seri numarasını ilgili distributör firmasından sorgulatın eğer onaylıyorlarsa korkmayın muhtemelen ay sonu olduğu için ya kira parasına yada kredi kartı taksitlerine sıkıştığı için o paraya satıyordur.
Ama eğer derlerse ki hayır bu ürün bizim satışımız değil yasal olmayan bir satış işte o zaman paçayı ucuz kurtarmış olursunuz.

Tarih: 22 Kasım 2005, 13:21 - İp: 81.***.**8.14
concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Sağol caglareral, makineyi peşin almayı düşünüyorum. Sonra taksitleri öde öde bitmiyor.
Burkay dostum, önerini mutlaka dikkate alacağım.

Bir de şunu sormak istiyorum sizlere değerli dostlar: bildiğiniz gibi H1 ile 2 adet pil veriyorlar. Yedek pil yok yani. W-15'imin ne güzel 4 adet pili vardı. Sony ayrı pil satmıyormuş diye duymuştum ama, doğru mu bu? Bana biraz saçma geldi. 2 adet daha Sony pil alamıyacak mıyız yani? Eğer Sony satmıyorsa ne marka pil alayım, öneriniz var mı? Yoksa Sony pil satıyor da ben mi yalnış duydum?
Selamlar saygılar...

Tarih: 22 Kasım 2005, 14:23 - İp: 195.***.**7.7
optikal
optikal (üye)
Antalya / Amatör

Ben hipernex den aldım.Şu anda 872 ytl.

Tarih: 22 Kasım 2005, 16:28 - İp: 85.***.**4.224
concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili Optikal; söylediğin fiyatta çanta hediyesi varmıydı?

Tarih: 22 Kasım 2005, 16:33 - İp: 195.***.**7.7