has
has (üye)
Antalya / Amatör

S5’i Beklemeli Mi? Hemen S3 Mü?

s5 internette yurtdışından getirtilerek 1500 ytl civarında . piyasaya çıktığında hangi fiyat aralığında olur bi bilgisi olan var mı?
birde s3 ile s5 arasında çözünürlük haricinde pek bi fark göremedim..
yorumlarınızı bekliyorum...

Tarih: 19 Haziran 2007, 09:22 - İp: 88.***.**9.106
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

1500 ytl hayatta verilmez ,verilmemeli.

S5 ile S3 arasında çok fark yok gibi.Sizin için de çok fark yoksa alın S3 ü.Sakın ha 900ytl den daha pahalıya almayın onu da.

Tarih: 19 Haziran 2007, 09:42 - İp: 85.***.**0.127
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

1500 lira dslr benzeri bir cihaza neden veriyorsunuz? O fiyata yutrdışından D80, Türkiye'den A100,400D,d40 gibi makineler alınıyor. Aynı fiyata Sony R1 alınabiliyor. Bunların tümü S5 i ya da başka bir makineyi paramparça eder deyim yerindeyse.

dslR-like bir cihaza 800 liradan fazla para vermeyin, paranıza yazık.

S5 S3 ile aynı objektifi, aynı sensörü kullanıyor. Sadece işlemciyi değiştirmişler. Kayda değer bir yenilik yok.

İlle de dslr-like diyorsanız panasonic fz50 derim....

Tarih: 19 Haziran 2007, 09:45 - İp: 81.***.**7.49
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Buffalo sanırım burada biraz şartlanma var.Ben de 5-6 ay kadar öncesinde dslr-like lar çok profesyonel makineler dSLR ler de ulaşılmaz makineler gibi görüyordum,ama değilmiş.

Has,enine boyuna araştırmanızı öneririm.Ne istediğinizi bilmeniz çok önemli

#mavi_izci' tarafından 19.06.2007 09:52:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2007, 09:51 - İp: 85.***.**0.127
has
has (üye)
Antalya / Amatör

çok profesyonel değilim.. hatta auto ayarından başka bi ayarda çekim yaptığım zaman genelde kötü sonuçlar alıyorum. bilgim eksik yani fotoğrafçılıkta. ama şu ana kadar kısmet olmadıysa da; eninde sonunda koparacağım bu işi..

bir de ne maksatla kullandığımı ve kullanacağımı izah edeyim...
mutfak mobilya işleri yapıyoruz sipariş üzeri. yani ürettiğimiz her işin hemen hemen bir benzeri olmuyor. imalatlarımızı montaj sonrasında fotoğraflayarak referanslarımıza eklememiz gerekiyor. bunun içinde kaliteli çekim yapan, dar mekanlarda ekranı döndürerek mekanın en uzak köşesinden çekim yapabilen, hobi olarak kullanacağım zoom ve video özelliklerine sahip bi makineye ihtiyacım var diyerek yola çıkmıştım. ve s1 i almıştık, birkaç yıl önce. diğer konuda da bahsettiğim gibi arızalandı ve parçayı temin edemeyen ithalatçı firma 400€ ya s1 i sayabileceklerini yerine başka canon seçmem gerektiğini söylediler.
dslr benim için biraz daha profesyonel. hem bi sürü özelliğini kullanamayacağım hemde aradığım bazı özellikler onlarda yok. yani s serisi bana uyar gibi geliyor.
ama 6 mp kulağa az geliyor. gerçi s1 3.2 idi
galiba s3 e yöneliyorum. yorumlarınızı bugün de yazarsanız net bi karar verip yarın makineyi sipariş edebilirim.

Tarih: 19 Haziran 2007, 10:35 - İp: 88.***.**9.106
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Dar mekanlar demişsiniz mobilya demişsiniz. Size daha geniş açıdan çekebilen bir makine daha iyi gitmez mi ?

Sizi Canon almaya zorluyorlarmış demek ki mecbur kaldık bu makinalara...Canonun kompaktlarında 35 mm den daha aşağı bir değerde gebiş açı ile çeken bir makinesi var mıydı ki ?

S3 mantıklı gibi duruyor şimdilik.Makrosu başarılı ve kaliteli videosu var.En az 2gb lık hızlı bir hafıza kartı ile iyi iş görecektir.(Emin değilim araştırın tek bir video byutu olarak en fazla 1gb çekime izin veriyor olabilir makine)

Sizin şu 400 Euro alan şanslı kişi olduğunuzu unutmuşum almadan önce bu S3 ü kaça vereceklerini de buraya yazarsanız iyi olur,kandırmaca olmasın size karşı.

Tarih: 19 Haziran 2007, 10:46 - İp: 85.***.**0.127
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Bence S3 almayın. Fuji S6500 hem 28mm geniş açısıyla hem de kapalı mekanlardaki yuksek asa cekimlerde daha iyi sonuc verecektir... Spot piyasadan 650 ytl ye bulabileceginiz gibi grantili olaarak 900 ytl ye alabilirsiniz...

Tarih: 19 Haziran 2007, 10:57 - İp: 81.***.**4.251
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Cangulay , arkadas S1 ini 400Euro karşılığında verecek ama Canon alması gerekiyormuş.

Yoksa iso performansı daha iyi bir makine alması daha mantıklı...

Tarih: 19 Haziran 2007, 11:01 - İp: 85.***.**0.127
has
has (üye)
Antalya / Amatör

arkadaşlar birazdan gidip s3 siparişi vereceğim Allah'ın izni ile.
Son olarak, s3 e lens takmak mümkün mü? s1 e takılmıyordu sanırım.
buna da olumlu cevap alırsam gönül rahatlığı ile s3 üme kavuşacağım.(birkaç eksik yönü olsa da)...

Tarih: 19 Haziran 2007, 16:35 - İp: 88.***.**9.106
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makinaya telekonvertor takabilirsin..hayırlı olsun

Tarih: 19 Haziran 2007, 17:02 - İp: 88.***.**0.201
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

S3 ünüzü aldıktan sonra çekimlerinizde yılmayın değişik değerlerle yine çekin bol bol çekin.Daha sonra photoshop yazılımları ile üstünden geçin. Mesela ben anladım ki S2 ile çektiğim fotoğraflara saturation katarsam daha canlı ve gerçekçi renkleri alıyor.Bunun gibi tekniklerle mobilyaları eşyaları daha albenili bir şekilde çekebilirsiniz,göze daha çok hitap edebilir bol bol uğraşın hayırlı olsun makinanız.

Tarih: 19 Haziran 2007, 22:49 - İp: 85.***.**0.127