denemedeneme
denemedeneme (üye)
Ankara / Meraklı

” İlk Fotoğraf Makinesi ”

Öncelikle merhabalarımı iletmek istiyorum...

Belli bir süredir fotoğraf ile ilgileniyorum.En çok istediğim siyat-fotoğraf da başarılı olmak ve bende artık ilk adımı atmak istiyorum.Şuan makinelerle ilgili bilgim 0 fakat profesyonal olmak için yavaş yavaş adım atmak istiyorum.

400 lira kadar bütçe ayırdım.

Aradığım özellikler siyah-beyaz kalitesi , netlik , hareketliliğe duyarlı ve fotoğrafın içine duygu katması ...

Teşekkürler ...

Tarih: 22 Ekim 2010, 19:30 - İp: 78.***.**9.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotoğrafın içine duygu katması ...

bunuda mı makine yapacak?
siz sadece cekilen fotografları izleyeceksiniz sanırım?

makinelerin ozellikle siyah beyaz kalitesi gibi bir ayarı yada kıstası yok. makine fotografı renkli ceker siyah beyaz işler ve kaydeder.
netlik için farlı farlı kıstaslar var.

400 liraya, bir dslr -like alman faydana olur. fuji modelleri bu fiyah aralıgında olabilecek iyi modeller.

Tarih: 22 Ekim 2010, 20:17 - İp: 92.***.**0.150
denemedeneme
denemedeneme (üye)
Ankara / Meraklı

duygu derken cümleyi kuramadım pardon anlatamadım demek istediğimi ...

Fuji modellerini biraz ayrıntılı verirseniz çok iyi olur ...

Tarih: 22 Ekim 2010, 20:32 - İp: 78.***.**9.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotografa hakim olmak kendin bişeyler yapmak istiyorsan enstantane ve diyaframı kendin ayarlayabilecegin modeller kullanmalısın.
bunun içinde tabi enstantane nedir diyafram nedir ilişkileri fotografa etkileri nelerdir ogrenmen gerek.

bu fiyat aralıgında fuji s1800-s2500 gibi modeller yada canon sx200-210-120 gibi modeller alabilirsin.

Tarih: 22 Ekim 2010, 20:41 - İp: 92.***.**0.150
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

400 liraya fuji ancak kampanya yakalanırsa bulunabilir aksi takdirde spot,2.el yada refurbished'e yönelmek lazım.

Tarih: 22 Ekim 2010, 21:04 - İp: 92.***.**4.215
  • 1