nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Compact Dig. Fot. Mak. Almak İstiyoru

Ben Digital bir fotograf makinesi almak istiyorum. Makineyi özellikle kuşların fotografını çekmek için kullanmak istiyorum. Fotograf konusunda tecrübesizim, fakat kısaca bana gerekli olan özellikleri anlatmaya çalışacağım. Kuşları ürkütmeyecek mesafeden , açık havada tüylerinin rengini gösterecek nitelikte fotograflar çekmek istiyorum. Burada mesafeyi şu şekilde açıklaya bilirim; bir bahçe kuşuna 10 mt kadar yaklaşa bilirsiniz ve bu mesafede tüylerini belirgin bir şekilde gösterecek nitelikte bir fotograf benim işime yarayacaktır. Şu kuşlarına ise 100 mt belki yaklaşabilirsiniz ama onlarda büyük oldukları için rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Çok basit bir makine aramıyorum . Kompleks olanların fiyatlarıda malum. Fakat bu işlevlere sahip orta kararda bir ürün arıyorum. Herhangi bir marka ve model seçimim yok, dediğim gibi hiçbir tecrübem yok. Digital istememin sebebi resim tab,film maliyetinden kurtulmanın yanısıra, arazide sürekli olarak yanınızda film taşıma derdinden kurtulmak.

Yaptığım araştırmalara göre daha yakından görüntüler almak için compact digital makinelere teleconverter adı verilen objektif özelliğinde bir aksesuar takılabiliyormuş. Bu t.converterleri her marka ve modeldeki c.digital makinalara takabilirmisiniz? Yoksa belli marka ve modelleremi uygulayabiliyoruz? Ben 500 YTL bütçe ile bir makine aramaktayım. Bahsettiğim özelliklere ve fiyata uygun bir makine tavsiye edebilirseniz çok sevineceğim.

İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 21 Mart 2005, 16:43 - İp: yok