drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

Canon Powershot S2 Is 5. 0 Megapixel

Canon PowerShot S2 IS, 5.0 Megapixel 12x Optical/4x Digital Zoom, Digital Camera

linki aşağıda
güzel bir makineye benziyor

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=381966&is=REG

Tarih: 29 Mayıs 2005, 12:49 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam drsemih..

forumda bu makinenin konusu acilmisti.. zaten bu serinin her makinesi cok begeniliyor.. s2 da cok begenilecek..
12x zoom ve f/2.7-3.5... o cm macro.. makinede yok yok..

Tarih: 30 Mayıs 2005, 04:31 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Makineyi www.dpreview.com da inceledim. Zoom olayı süper S1 deki eksiklikler bence giderilmiş. Almayı düşünüyorum...

Bol fotoğraflı günler...

Tarih: 6 Haziran 2005, 20:16 - İp: yok
papillon
papillon (üye)
Ankara / Meraklı

makine güzele benziyor
türkiye'de daha saısa sunulmadı değil mi?
acaba ne zaman satışa sunulacak bilen varmı eğer yakın zamanda ise bekleyelim,tahmini ne kadar olur bunun fiyatı bi fikriniz var mı?

Tarih: 8 Haziran 2005, 00:02 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yaris butun hiziyla suruyor. Panasonic FZ20 ve Minolta Z5`e rakip olarak cikardi. Seceneklerin cogalmasi her zaman iyidir.

ABD`de 450-500 $ (yaklasik 620-680 YTL) olduguna gore Turkiye`de sanirim 1250-1300 YTL`ye satarlar. (Canon Turkleri Amerikalilardan daha zengin saniyor galiba )

Tarih: 8 Haziran 2005, 01:36 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

beklemenize hic gerek yok arkadaslar.. ritzcamera.com adresinden canon s2'yu arattirin.. baskete ekleyin.. international checkout yapin.. size toplam (gumruk bedeli ile birlikte) 962 ytl'ye geliyor..hatta bir hafta icinde elim olsun derseniz 983 ytl..
ustelik guvenilir bir site.. resellerrating.com'dan kontrol edin..
..
tek kacari garanti kapsami olacak tabii.. 1 sene amerika garantisi veriyorlar..
o halde en iyisi
bhphoto'nun adresinden alip 5 senelik de international warranty satin almak.. ustelik 1 sene de degil 5 sene.. fiyati da 50 dolar.. yani toplam fiyat 550 dolar..
turkiyeye gelisi 1100 ytl falan olur (herneyse, sonucta 50 dolar fazla iste..).. ama 5 senelik garantiniz de olur..
benden soylemesi............

Tarih: 8 Haziran 2005, 04:16 - İp: yok
tradewind
tradewind (üye)
İstanbul / Firma

selamlar,

beklenen canon harikasi Turkiyede !

http://www.etradecenter.us/content/view/295/4/

Tarih: 10 Haziran 2005, 04:14 - İp: yok
agk
agk (üye)
Ankara / Meraklı

Makine gercekten cok guzel ama kafama takilan birkac sey var:

- Harici flas takma imkani yok mu, ben mi gormuyorum?
- 15 sec. shutter'in yetersiz gelme ihtimali?
- normal AA pille calismasi? (bu avantaj mi degil mi tam bilemiyorum?)
- focus (ya da zoom) ring bulunmamasi.

bir de cekim esnasinda live-histogram gosteriyor mu bulamadim.

siz ne diyorsunuz?

Tarih: 10 Haziran 2005, 11:23 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam agk..
sordugun sorularin cevaplari soyle:
1)harici flash takamiyorsun, ama slave olarak kullanabiliyormussun.. bu bir flash'in, makinenin uzerinde degil de makine ile uyumlu calismasi demek.. ama senin icin gerekecek birsey olmaz diye tahmin ediyorum.. cunku sen sahnede kullanmak istiyorsun.. yani harici flash yok diyelim..
2)15 saniye shutter cogu durumda yeterlidir.. ama cok karanlik bir yerde flash'siz kullanmak istersen makineni yetersiz gelebilir.. ama unutma flash kullanmazsan da tripod kullanmak zorunda kalacaksin.. ki sahnede tripod kullanabilirmisin biraz supheli.
3)AA pille calismasi hem avantaj hem de dezavantajdir.. aa pilini bakkalda bile bulup satin alip makinene takabilirsin.. halbuki ozel bir pili olsaydi; sarj edeek yer aramak zorunda kalacaktin.. sanirim makineyle birlikte sarj edilebilen piller verilmiyor, senin satin alman gerekecek..
4)focus-ring bulnumamasi bence hos degil.. compact'larin tek sevmedigim ozelligi bu.. objektife dokuna ihtiyacin yok.. ama buna sen karar ver tabii ki..
5)histogram gosteriyormus..

Tarih: 10 Haziran 2005, 21:00 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bu arada panasonic fz20'de focus ring var..

Tarih: 10 Haziran 2005, 21:02 - İp: yok
upsmeh
upsmeh (üye)
Ankara / Meraklı

dadanagast
arkadaşım bu 5 yıl garanti alma olayı foto amk ile birliktemi oluyor yoksa ayrı alabiliyormusun ve uluslar arası garanti olayındanda bahsedersen biraz ben siteye baktım tam bir şey çıkaramadım detaylı bahsedersen bizde istifade edelim bu gidişle ben dışarıdan alacağım makinayı da

Tarih: 11 Haziran 2005, 02:48 - İp: yok