sismograf
sismograf (üye)
İstanbul / Amatör

Jpeg.. Tıff.. What?

Merhaba arkadaslar.takıldığım iki konu var bu konuda yardım ederseniz sevinirim işte ilki:
'jpeg foto.çekerken iyi bir formattır ama blgisyarda çalışma formatı olarak kullanmamalısınız.görüntülerinizi daima tıff veya........formatında yeniden kaydedin...bu nasıl yapılır.nedir ne değildir gerçekten gerekli midir.?
2.ise tatildeyken ftoları cd ye aktarmıstık.şimdi üzerinde oynama yapmak istiyorm.silmek filan..yazmaya ve slinmeye karsı krumalı diyor.konunun dışında oldu belki ama bunu nası aşacağım.
amma da uzun anlatmısım meramımı.simdiden saolun.uyanık Olanlara iyi geceler

#sismograf' tarafından 22.08.2004 17:18:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ağustos 2004, 03:02 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

cd ye kaydettiğin fotoğrafları tekrar bilgisayara yükledikten sonra üzerlerinde oynama yapabilirsin

Tarih: 22 Ağustos 2004, 18:28 - İp: yok
sismograf
sismograf (üye)
İstanbul / Amatör

yardımcı olan arkadaşlara tesekkür ederim.cd konusunda ise korktuğum başıma geldi.bi sürü foto.işin yoksa uğraş. ancak şuna geri dönmek istiyorum jpeg formatında çekilen fotolar nası tıff formatıa dönüştürülür.?

Tarih: 23 Ağustos 2004, 16:45 - İp: yok
guleryuz
guleryuz (üye)
İstanbul / Meraklı

kaydedilen değiştirilemez. yada soyle daha doğru küçük boyut yukseltılmez. buyuk olsaydı küçütulebilirdi.

Tarih: 23 Ağustos 2004, 18:54 - İp: yok
sismograf
sismograf (üye)
İstanbul / Amatör

pekala anlasıldı.bunu da kaybettim!sağolun

Tarih: 23 Ağustos 2004, 19:27 - İp: yok
zamankekem
zamankekem (üye)
Ankara / Amatör

Tıff formatını kulanan bir dfm tavsiye edeblirmisiniz. Ben canon 510 alacaktm. 450-500 ytl den fazla veremiyorum su an.

Tarih: 7 Mayıs 2005, 16:55 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

O fiyat aralığında tiff yada raw format özelliği bulunan makine bulunabileceğini sanmıyorun ancak yinede iyice bir araştırın sürekli yeni modeller çıkıyor ve rekabet artıyor

Tarih: 7 Mayıs 2005, 17:37 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Sayın kobra tarihe bi bakmanızı öneririm.

Tarih: 7 Mayıs 2005, 21:59 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Tarihten kastını tam anlayamadım ancak ben son mesaja cevap olarak yazdım oda dün yazılmış ilk mesajın tarihi bir hayli eski

Tarih: 8 Mayıs 2005, 00:34 - İp: yok
  • 1