randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Nikkor'uma Kapı Çarptı

28mm'den 80mm'ye geçişte hiç sorun yok. ancak 80mm'den 28mm'ye geçişte 50mm dolaylarında takılıyor.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 10:41 - İp: 88.***.**2.248
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Trafikçileri çağırdınız mi kusur durumu nedir.

Tarih: 29 Eylül 2009, 22:44 - İp: 78.***.**1.10
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

pilde sorun yok o kesin gibi.. acaba diyorum 25. için deklenşöre basında herhangi bir devresini mi zorladım ne ettim?

meçhul sağol önümüzdeki ay ist.a gelicem nasipse, bozuk yada sağlam peşimde olacak.. o zamana kadar da delirecem herhalde. biri konu hakkında bir şey desin yoksa lavabodaki/penceredeki damlaları çekip fotoğrafları galeriye yüklicem.

can sıkıntısından p5000 le ıvır zıvır çekmeye başladım.

Tarih: 30 Eylül 2009, 09:49 - İp: 88.***.**4.138
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Devrem valla benim arıza hakkında en ufak bir fikrim yok. Nasılsa İstanbul'a geldiğinde görüşeceğiz, Hayyam da tamirci tanıdık var, hallederler, takma kafana. Zaten 50mm lensin bile yok, o kadar dert etme yani

Tarih: 30 Eylül 2009, 10:13 - İp: 78.***.**0.48
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

takma kafana. Zaten 50mm lensin bile yok, o kadar dert etme yani

cinaslıabla ist. gelirgen oklavanızıda getiriseniz iyi olur gibime geliyor ne dersiniz?

Tarih: 30 Eylül 2009, 10:18 - İp: 88.***.**7.36
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Vay provokatör vay, hem arakçı hem de provokatör.

Tarih: 30 Eylül 2009, 10:55 - İp: 78.***.**0.48
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aa ne ayıp remi, nifakçılığa mı başladın? ne o öyle oklava falan.. hobici de olsa fotoğrafçı o bi kere.. hadi 500mm /600 mm lens olsa neyse

Tarih: 30 Eylül 2009, 11:27 - İp: 88.***.**4.138
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikkorların genel sorunu bu. Kapıya carpınca 50 mm de takılıyor. Hatta

linkte konuyla ilgili genis bir acıklama var.

Ama bence merak edecek bisey yok kesin takılıyordur..

Tarih: 30 Eylül 2009, 19:42 - İp: 78.***.**2.164
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

takılma sorunu kendiliğinden halloldu kont, ama link için teşekkür ederim yine de.. şimdiki sorun makinada herhangi bir hayat belirtisi olmaması. bununla ilgili bi tarifin varsa alabilirim. mümkünse rus mutfağı olsun, ama rusça olmasın lütfen

Tarih: 30 Eylül 2009, 21:10 - İp: 88.***.**4.138
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

içindeki filmi hemen bitireyim..arzu edilirse praktika yı göndereyim..öyle af filanda yok..üstünde 50 mm 1.8 var..becayişte verildi bu..otomatik gibi bir şey..diyafram öncelikliye tekabül ediyor..istanbula yakında gidersem,bu ilerimodeliverip eskimakinamı almak istiyorum....onda enstantane tekeri vardı...

Tarih: 30 Eylül 2009, 21:37 - İp: 88.***.**5.160
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şaban abi, sağolun. o meşhuur practica ile bir kaç çekim yapmak isterdim aslında, diyafram öncelikli de uyardı.. gelgelelim bende bir zenit 122 var zaten, onun sırası geldi galiba.. demiştim size bir ara; kendime hep "pozometresi tıkır tıkır çalışan makina ile çekmek kolay, hadi bunla çek de görelim" diyordum. şimdi göreceğiz.. ama ufaklığın pozometresinden kopya çeker miyim çekmez miyim garantisi yok ufaklık demişken, bu da dünkü "can sıkıntısı" fotoğrafım:

Tarih: 1 Ekim 2009, 09:09 - İp: 81.***.**9.239