murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

S2’yle Video Cekimi İcin Hafiza Kar

Canon S2 ile hafiza kartinin kapasitesi dolana kadar kesintisiz video cekimi yapmak istiyorum. Bunun icin 1GB kart alacagim. Ancak kartin hizi yetersiz kalir da cekimler kesintiye ugrar mi diye suphem var. Sizce hangi hizda bir kart almaliyim, marka-model onerebilir misiniz? gereksiz yere en hizlisini alip fazladan para vermek de istemiyorum.

Tarih: 2 Şubat 2006, 10:30 - İp: yok
ozcanikli
ozcanikli (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

canon s2 harika bir makine ama hızlı kart istiyor.

Sandisk SD ultra II olmali en kötüsünden..
1 gb tan fazlada alsan en fazla 1 gb lik cekim yapiyor.Sonra devam etmelisin parça parça cekmelisin..

Eğer kart okuyucum yok diyorsan almışken. 1 gb ultra II plus almalisin..

güle güle kullan ben cok memnunum.
eğer yavaş kart alirsan memnun olmazsın makinen meşgul meşgul diyip.kitlenmeler yaşayabilirsin

Tarih: 2 Şubat 2006, 12:42 - İp: 85.***.**7.157
mizakaa
mizakaa (üye)
Bingöl / Amatör

Arkadaşım s2 nin video çekimi oldukça güzel ama 1 GB kart bile ancak düşük ayarda 14 dk. kadar çekim yapabiliyor.En yüksek ayarda ise 7.5 dk. kayıt yapıyor.Bundan fazlasını yapa bilmen ise en düşük ayarları seçmen lazım.Kolay gelsin.

Tarih: 2 Şubat 2006, 15:55 - İp: 85.***.**5.155
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaslar, ilginiz icin cok tesekkur ederim. makine henuz elime ulasmadi, o yuzden bilgisizligimi bagislayin, ben foto. makinesini uzerine hafiza karti takiliyken bilgisayara kabloyla direkt baglayabildigimi ve hafizayi bilgisayara aktarabildigimi saniyordum, bunun icin bir de kart okuyucu mu gerekiyor? gerekmiyorsa kart okuyucusu ne icin kullaniliyor?

Tarih: 2 Şubat 2006, 21:43 - İp: 85.***.**0.201
mizakaa
mizakaa (üye)
Bingöl / Amatör

Sayın Murgur,makinana kart takılıyken fotoğraflarını çektikten sonra makinanla verilen kabloyla fotoğraflarını rahatlıkla bilgisayarına kaydedebiliyorsun bunun için ayrıca kart okuyucuya gereksinim kalmıyor.Kart okuyucuyu ne yapacaksın kardeşim.Kart okuyucu ayrı bir konu,kafana takma.Selam.

Tarih: 2 Şubat 2006, 22:11 - İp: 81.***.**4.203
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Sagol Mizakaa. Bingol'den yaziyorsun, dogu anadolu gezisinde bingole ugramistik. köylerden birinde ufak bir göl üstünde yüzen doğal küçük adacıklar vardı. çok ilginç gelmişti. sen oranın fotograflarını çektiysen siteye koyar mısın? herkesin görmesini isterim.

Tarih: 3 Şubat 2006, 10:05 - İp: 85.***.**1.222
mizakaa
mizakaa (üye)
Bingöl / Amatör

Sayın Murgur,Bahssettiğin yer "Yüzen ada" resmini çektim ama çektiğim zaman elimde çok basit bir makina vardı.Ama yine de yollayacağım.Selamlar...

Tarih: 4 Şubat 2006, 22:16 - İp: 85.***.**0.244
betelgeuse
betelgeuse (üye)
Ankara / Meraklı

Selam Murgur. Kart almışsındır herhalde. Hangisini aldın? Performansı nasıl?

Tarih: 3 Mart 2006, 13:02 - İp: 212.***.**0.222
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

1GB sandisk ultra II aldım, ama kartı yurtdışından getirecek olan arkadaşım kartı bana ancak haftaya teslim edebilecek. düşük hızlı kart alma sakın, videoda problem yaşarsın.

Tarih: 3 Mart 2006, 13:49 - İp: 85.***.**7.67
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 4 Mart 2006, 10:53 - İp: 81.***.**8.76
  • 1